Největší halová fotbalová liga firem v Evropě byla zahájena také v Plzni

foto: V. Čermák

Největší halová fotbalová liga firem v Evropě Golden Tour 2019 byla zahájena v celkem šesti městech – v Praze, Brně, Ostravě, Bratislavě, v tureckém městě Antalya a také v Plzni. Úvodní kolo soutěže proběhlo v neděli.

„Jedná se již o 22. ročník této fotbalové ligy firem Golden Tour a do Městské haly Lokomotiva přijelo celkem 11 týmů (Crowning, ČEZ, Allianz, Magistrát města Plzně, ČD Cargo Plzeň, KOVO Kasejovice, Imperial City Casino Plzeň, SK Smíchov Plzeň, Activa, DHL a Witte Football Team, nejvzdálenější účastník z Nejdku u Karlových Varů). V Plzni se koná tato soutěž již po jedenácté,“ řekl hlavní organizátor Pavel Šikola.

Ligová soutěž probíhá v jednotlivých městech obvykle od ledna do března v moderních sportovních halách. Řídí se pravidly futsalu s několika výjimkami pro větší atraktivitu hry (mj. větší branky). Každý tým se účastní pěti hracích dnů, během kterých vždy sehraje, v případě Plzně, čtyři utkání.

Další fotky najdete ve fotogalerii Fotbalová liga firem Golden tour.

Nejlepší týmy z jednotlivých měst, celkem 24 týmů, se kvalifikují na finálový mezinárodní turnaj EURO Golden Tour, který se koná vždy na přelomu listopadu a prosince, tedy po skončení soutěží velkého fotbalu. Hostitelem je vždy jedno z pořadatelských měst GT. Koncem loňského roku to byla Plzeň, koncem letošního roku to bude Ostrava.

Jednotlivé zápasy se hrály na 13 minut, každý tým absolvoval čtyři. V zápasech nemohou nastoupit hráči 1. a 2. nejvyšší fotbalové soutěže a 1. celostátní ligy ve futsalu. Pokud se týmy probojují na závěrečný mezinárodní turnaj EURO Golden Tour mohou angažovat maximálně jednoho takového hráče. Už po 1. kole Golden Tour Plzeň 2019 okupují čelo tabulky předpokládaní favorité. Z prvních čtyř zápasů má nejvíce bodů tým CROWNING(10), následují s 9 body týmy ACTIVA, WITE FOTBAL TEAM a Magistrát města Plzně.