Největší benefiční autosalon v ČR Motor Open Plzeň Plaza přiveze do Plzně také glóbus smrti

foto: Diakonie Západ

V sobotu 25. června se koná v amfiteátru a parku Plzeň Plaza dvoudenní netradiční akce Motor Open Plzeň Plaza, autosalon, který pomáhá. Třetí ročník nabídne vzrušující podívanou, o kterou se postarají kaskadéři ve vozech, na čtyřkolkách, ale i borec na motorce v sedmimetrovém glóbu smrti! Tradičně bude k vidění přes sto vozů více než dvaceti světových značek, motocykly, čtyřkolky, motokáry. Kompletní výtěžek akce podpoří provoz mobilního nízkoprahového Klubu Uličník pro děti a mládež a svoz handicapovaných klientů do zařízení Diakonie Západ.

Pořádající Diakonie Západ si letos pro návštěvníky připravila našlapanou kaskadérskou show na čtyřkolce v podání Richarda Mošny, gumy svého vytuněného BMW bude pro dobrou věc pálit David Cibulka ze Slidecars drift team a návštěvníci se budou kochat nádherným závodním speciálem Subaru Impreza WRX STi týmu Duck Racing Subaru ČR. Třešničkou na dortu bude 7 metrů vysoký glóbus smrti, ve kterém bude na historických motocyklech bavit svou dechberoucí show Lukáš Hromádka! „Na Motor Open Plzeň Plaza toho návštěvníci uvidí mnohem víc, tradičně dorazí Josef Bigi Bigas s partou B flies, kteří předvedou bike trialové a parkurové vystoupení, moc se těším na akční zásah hasičů z Holýšova společně se záchranáři z Rescue Plzeň u hořícího vraku a hlavně se budou představovat novinky roku 2016 vybraných světových značek,“ přibližuje nabídku autosalonu Libor Janíček, manažer projektu.

Stejně jako v předchozích ročnících nabídne Motor Open Plzeň Plaza atraktivní expozice regionálních prodejců vozů, motocyklů i čtyřkolek známých světových značek vhodně doplněné prezentacemi firem, organizací a lidí, kteří se kolem světa motorů „točí“, ale i řady dalších. Poprvé budou návštěvníci moci obdivovat dokonce i loď! „Letos jsme pozvali také nadšence z různých autoklubů, a proto na akci dorazí nablýskané perly vybraných značek jako Mercedes-Benz, Jaguar, Alfa Romeo, Mazda MX-5, účast přislíbili i fandové značky Wartburg a majitelé veteránů dalších zvučných značek,“ doplňuje Janíček.

Doprovodný program: nafukovací skákací hrad, kreativní nafukovací iglú, sektor BESIPu, motokáry, skupiny Cougar, Happy Handicap a Hudební laboratoř

Veškerý výtěžek z této fundraisingové aktivity použije Diakonie Západ na provoz mobilního nízkoprahového Klubu Uličník pro děti a mládež a svoz svých handicapovaných klientů do svých zařízení.

Finanční prostředky již věnovali samotní vystavovatelé a partneři akce, ale pomoci bude moci každý dospělý návštěvník, a to příspěvkem v hodnotě 50 Kč, za který se mu otevře vstup na autosalon a zároveň bude moci vyhrát zajímavé ceny jako poukaz na pohonné hmoty, zapůjčení vozu či motocyklu na víkend a řadu dalších hodnotných cen. Děti budou mít v doprovodu rodičů vstup zdarma. „Máme za sebou již dva ročníky Motor Open Plzeň Plaza, díky kterým se nám podařilo vybrat značnou část peněz na pořízení dvou vozů pro Diakonii Západ, za což jsme velice vděční všem, kteří k tomu pomohli a potvrdili opět v praxi naše motto – pomoc má mnoho tváří,“ podtrhuje benefiční smysl celé akce Janíček. Podpořit Diakonii Západ lze až do konce června také formou DMS ve tvaru DMS DIAKONIECCE na číslo 87 777.

Motor Open Plzeň Plaza tedy proběhne v sobotu 25. června od 10:00 do 18:00 a v neděli 26. června od 10:00 do 17:00.