Nejtěžší soupeř, chválil Jablonec plzeňský kouč Vrba po těsné výhře

foto: FCVP

Náročnou bitvu s kvalitním soupeřem fotbalisté zvládli. Alespoň tedy výsledkově, když Jablonec po gólu Romana Procházky zdolali ve 23. kole FORTUNA:LIGY 1:0. „V obraně jsme v podstatě neudělali chybu,“ viděl hlavní příčinu výhry kouč Pavel Vrba.

Byl Jablonec nejtěžším soupeřem?
Co se týká jara, tak určitě. Jablonec je velice dobře připravené mužstvo, nedalo nám moc prostor a odehrálo hodně kvalitní utkání. My jsme dali z první střely gól, tím jsme naštěstí i vyhráli. Jablonec nás neustále atakoval, ale my v obraně prakticky neudělali chybu, i to byl důvod, proč jsme vyhráli. Soupeř to byl hodně těžký.

Také proto jste hráli opatrněji a tolik se nedostali do koncovky?
Většinou to tak bývá, když se potkají dvě vyrovnaná mužstva a hrají o důležité body. Tvrdím, že tohle jsou takové pohárové zápasy. Možná v nich není k vidění tolik akcí, že se to otevře a hraje se nahoru, dolů. Tohle jsou zápasy pravdy, musí se hrát disciplinovaně a organizace je důležitější, než v jiných zápasech. Po živějším začátku jsme víc hráli za balonem a dobře se vraceli, tím neumožnili soupeři takřka žádné stoprocentní příležitosti. To samé ale udělal s námi Jablonec.

Stačil by vám takový výkon příští týden na Spartě?
Na to vám neodpovím, protože to nevím. Můžeme se o tom bavit až po utkání na Spartě.

Máte za sebou velmi náročný vstup do jara. Bude těžké zkoncentrovat hráče na další zápasy?
Hráči teď dostali po měsíci a půl dva dny volno, bylo to hodně náročné. Zápas s Jabloncem by nás mohl uklidnit a po těch dvou volných dnech před zápasem na Spartě dostat do větší pohody. V lize jsme ze čtyř kol uhráli deset bodů, to není podle mě špatná bilance. Vstup do jara nám vyšel a takhle chceme pokračovat. Před rokem jsme na jaře moc nebodovali a byli jsme kritizováni, teď chceme body.

Roman Procházka vstřelil už pátý ligový gól. Těší vás, že se prosazuje i z pozice spíš defenzivního záložníka?
Když v dnešním fotbale nebudete mít aktivní krajní obránce a středního záložníka, těžko se budete prosazovat jen s hráči do ofenzivy. Je dobře, že se dokáže dostat do finální fáze, dát z jeho postu pět gólů je hodně pozitivní, tolik gólů nedal ani spousta našich útočníků.

Je pozitivní i to, že se vám pomalu uzdravují hráči na marodce?
Jsem rád, že se hráči pomaličku dávají do kupy. Na Spartu už bude k dispozici i Chorý, který se vrátí po trestu. Kádr máme velice silný, někdy je to pro trenéra dobře, někdy špatně, protože musí někomu dát volno. Ale pořád je tohle lepší, než být v situaci jako jsme byli minulé kolo v Opavě. Pokud bychom nedotáhli hostování Jakuba Brabce, mohli jsme tam jet v patnácti.