Nejprve požehnání od biskupa, pak už si betlémské světlo mohou vyzvednout Plzeňané

foto: plzen.cz

Betlémské světlo, tedy oheň, který byl zažehnut v Betlémě a v podobě jediného plamínku překonal tisíce kilometrů, bude k vyzvednutí v neděli na ranní mši i odpoledne na náměstí Republiky. Na Štědrý den i na dalších místech Plzně.

Rozdávání Betlémského světla v Plzni mají každoročně na starosti skauti ze střediska ICHTHYS. „Nejdříve světlu požehná biskup Tomáš Holub, v neděli 23. prosince v 10:30 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Vzápětí nastane první příležitost, odnést si světlo domů.“ uvádí plzeňský koordinátor Betlémského světla Martin Janeček. Další příležitost vyzvednout si plamínek bude taktéž v neděli 23. prosince a to od 14 do 18 hodin ve stánku na náměstí Republiky, kde ho budou rozdávat skauti. O Štědrém dnu bude světlo k dispozici i na dalších místech v Plzni.

Plzeňští skauti se snaží, aby se světlo dostalo skutečně ke všem, kteří o ně mají zájem.  „Na přípravě lampiček, rozdávání a roznosu světla se podílí asi sto skautů z našeho skautského střediska ICHTHYS. Takto se nám podaří rozdat celkem 6 000 sklenic s plamínkem. Ale mnoho lidí si přináší své lucerničky z domova, takže konečný počet domácností, kde Betlémské světlo o Vánocích svítí je daleko vyšší,“ podotkl Janeček

Středisko ICHTHYS zajišťuje dovoz Betlémského světla z Brna do Plzně a dále až do Žatce, jeho výdej na několika místech po Plzni a díky manětínskému oddílu ho rozváží i do obcí na severním Plzeňsku –  Dolní Bělá, Dražeň, Hodoviz, Manětín, Rabštejn, Stvolny, Žihle a Žlutice. Betlémské světlo – vánoční symbol, představovaný malým chvějícím se plamínkem, přivážejí skauti střediska ICHTHYS do Plzně od roku 1990. Letos dorazilo Betlémské světlo do Plzně v sobotu 15. prosince.

Kde si můžete vyzvednout betlémské světlo:
Náměstí Republiky
neděle 23. prosince 14–18 hod.
pondělí 24. prosince 9–17 hod.
Kostel Nanebevzetí Panny Marie (kostel „U františkánů“):
neděle 23. prosince v 10:30 hod. (mše svatá a uvítání světla)
pondělí 24. prosince 13–17 hod.
Poustevna v Lochotínském parku:
neděle 23. prosince 15-17 hod – zde s vlastními lucerničkami
Chrám Mistra Jana Husi (na Jižním předměstí):
neděle 23. prosince 8-12 hod
Kostel „U Redemptoristů“ na Chodském náměstí:
pondělí 24. prosince 17-18 hod.
Kostel Sv. Martina a Prokopa v Lobzích:
neděle 24. prosince 17–18 hod.
Kostel U Ježíška:
neděle 24. prosince 10 –12 hod.