Univerzitní budovy v kampusu ZČU i v centru města prochází rekonstrukcí

ZČU - ilustrační foto

Ve staveniště se postupně změnily vstupní prostory dvou budov v kampusu ZČU na Borech, v centru Plzně čeká omezení Fakultu pedagogickou ve Veleslavínově ulici.

Asi největší změny nastanou u Fakulty strojní a ekonomické a Ústavu jazykové přípravy, kde se buduje nový kolektor mezi touto budovou a Univerzitní knihovnou.Předpokládaný termín dokončení těchto prací je listopad 2019. „Po tu dobu budou průchodnost areálu vždy zajišťovat přechody nebo přejezdy, zaměstnanci i studenti by měli ovšem počítat s tím, že rekonstrukce může být hlučná i prašná,“ uvedl Pavel Korelus ze ZČU.

Kromě toho projde rekonstrukcí samotný vstupní prostor budovy. Na proměně vstupu se bude pracovat do poloviny září. Budovy U22 se ale týkají i další plány. Do poloviny září mají stavbaři rekonstruovat její sedmé patro a od poloviny června maximálně do 19. prosince přijde na řadu rekonstrukce hlavních rozvodů vody v celém objektu. „Znamená to průběžné odpojování stávajících rozvodů a jejich postupné nahrazování novým potrubím,“ upřesnil Korelus.

Letní rekonstrukce čeká rovněž sousední budovu Fakulty elektrotechnické. Také tam se má od poloviny června do září rekonstruovat vstupní prostor. Práce se budou týkat dlažby.

Mimo kampus je důležitou akcí velká rekonstrukce v budově Fakulty pedagogické ve Veleslavínově ulici, jež potrvá od tohoto měsíce maximálně do 19. prosince a už nyní zablokovala parkoviště ve dvoře.

Fakulta pedagogická vyhlíží stavební práce také v budovách na Klatovské třídě a na Chodském náměstí, kde se budou během července a srpna vyměňovat klasická i střešní okna.