Nejen pomáhat a chránit. Plzeňská policistka loví medaile v bazénu

Další sbírkou pěti cenných kovů se může pyšnit Kristina Bendová. Policistka zařazená na Městském ředitelství policie Plzeň slaví úspěchy nejen na domácí půdě, ale i na vrcholných světových sportovních akcí. 

Kristina Bendová se plavání věnuje již od útlého věku a na profesionální úrovni se tomuto sportu věnovala až do svých 18 let. Ve svých 25 letech nastoupila k Policii České republiky do služebního poměru, ve kterém doposud pokračuje ve své vrcholné sportovní kariéře. Poslední tři roky startovala na policejním mistrovství České republiky, což jí přineslo vždy cenné kovy. Stejnou dobu se účastní i mezinárodních soutěží.

Jeden z jejích posledních světových úspěchů, kdy startovala na Světových policejních a hasičských hrách v Čínské lidové republice ve městě „Chengdu“, které se konaly ve dnech 8. až 18. srpna. I když byly tamní podmínky ztížené nepříznivě teplou vodou pro dálkové plavání, jejíž hodnoty přesahovaly i přes 30 stupňů, Kristině se velmi dařilo. Získala dva tituly a celkem pět cenných kovů.

Dvě zlaté medaile získala v padesátimetrovém bazénu ve sportovním areálu China Modern Pentathlon Events Center na tratích 400 metrů volným způsobem a 100 metrů motýlem a k tomu stříbro na 200 metrů a bronz na 100 metrů volným způsobem. K této sbírce z bazénu přidala ještě bronzovou medaili v závodě na otevřené vodě na trati dlouhé 3,2 kilometru.

Oddechu si Kristina jako členka reprezentačního týmu moc neužije. Má před sebou další plavecký šampionát, na který se intenzivně připravuje. „Závody v Číně byly skvělou přípravou na III. policejní mistrovství světa v Miláně, kterého se zúčastním od 19. do 26. září 2019. Na tento šampionát jsem se připravovala na plaveckém soustředění ve Vsetíně se svými kolegy z policejní plavecké reprezentace,“ sdělila Kristina.