Nejen obchodní spolupráce je na dobré cestě

Výsledkem dnešního  Česko-čínského sympozia a ekonomického fóra, které se uskutečnilo  v Parkhotelu v Plzni,  jsou dohody  o vzájemné spolupráci. Tu první podepsal hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs a guvernér provincie Zhejiang pan Li Qiang  jako Deklaraci o posílení všestranné spolupráce a přátelství mezi provincií Zhejiang a Plzeňským krajem. Druhou pak stvrdili na podnikatelské a obchodní bázi Miloslav Zeman za Asociací Hospodářských komor Jihozápad  (AHKJ) a paní Wu Guying, prezidentka Čínského výboru pro podporu mezinárodního obchodu (CCPIT). Jde o spolupráci mezi Čínským výborem pro podporu mezinárodního obchodu Zhejiang a AHKJ.

plzen_cz_B2B jednání podnikatelů (1)„Kontakty s čínskou provincií Zheiiang trvá už bezmála deset let. Dohoda, kterou jsme dnes podepsali, zavazuje k posílení všestranné spolupráce v oblasti podpory hospodářské a obchodní spolupráce s důrazem na oblast strojírenství, nových energií, telekomunikací či ochrany životního prostředí. Udržovat vzájemné vztahy na politické úrovni otevírá pomyslné dveře firmám a obchodním partnerům, které díky tomu mají možnost navázat vztahy s čínskou podnikatelskou sférou,“ říká hejtman kraje Václav Šlajs.

Možnosti spolupráce na celostátní úrovni byly také  tématem jednání mezi guvernérem provincie Zhejiang panem Li Qiang a ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem, kteří se po skončení sympozia setkali na půdě Krajského úřadu Plzeňského kraje.  Možnost přímo se setkat s čínskými podnikateli měly české firmy na odpoledním ekonomickém fóru, které navazovalo na česko-čínské sympozium.

„Podnikatelé z české strany během B2B jednání měli příležitost navázat spolupráci a naplánovat budoucí obchod s více než 60 čínskými podnikatelskými subjekty z nejrůznějších oblastí činnosti. Velký zájem ze strany českých podnikatelů potvrzuje, že je vzájemná obchodní spolupráce na dobré cestě,“ uvedl předseda představenstva   (AHKJ) Miloslav Zeman.