Nejdůležitější část sezóny začíná. První překážka – Olomouc

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Týden „odpočinku“ skončil. Hokejistům Škody Plzeň začne už v pondělí večer ta nejdůležitější část sezóny. První překážkou za vysněným titulem je Olomouc. „Prezentují se tvrdým bojovným hokejem, ale soupeře si v play-off vybírat nejde. Uděláme maximum, abychom postoupili dál,“ prohlásil trenér Ladislav Čihák.

Škodovka narazí na Hanáky v úvodu vyřazovacích bojů potřetí během čtyř let. Dvakrát předtím Kohouty porazila, pokaždé 4:1 na zápasy. Jenže v základní sezóně se Plzeňští z výhry radovali jen jednou. „Sílu soupeře respektujeme a o to víc musíme být na špičkách. Víme, do čeho jdeme, soupeř také a prostě musíme čtyřikrát vyhrát,“ prohlásil kouč Škody.

Zatímco v posledních měsících se Plzni zdravotní lapálie nevyhýbaly, před důležitými boji hlásí návrat hned několik klíčových hráčů. Trenéři budou mít k dispozici beka Petera Čerešňáka i forvardy Vojtěcha Němce a Petra Straku. „Kluci jsou fit, což je před play-off skvělá zpráva. Závěr základní části jsme odehráli v hodně osekané sestavě, ale na Olomouc se útoky dají zase dohromady,“ dodal Čihák. V závislosti na tom, jak daleko se případně indiáni ve vyřazovacích bojích dostanou, je možné i zapojení dalších hráčů – Ondřeje Kratěny a Jakuba Kindla. Jediný, kdo už do play-off stoprocentně nezasáhne, je bek Kvasnička, který bojuje s mononukleózou.

Série začne v Plzni v pondělí 18. března v 19.00 hodin. Druhé utkání se hraje o den později znovu v Home Monitoring Aréně od 17.00 hodin. Odvety v Olomouci jsou na programu v pátek 22. a v sobotu 23. března vždy od 17.00 hodin.