Nejdříve písnička, pak také kobliha

Děti ze školky zavítaly na masopust k seniorům, foto Martina Sihelská

Do pečovatelského domu v Černošíně se dnes vydaly děti z černošínské mateřské školy, aby seniorům připomněly masopustní období. V rámci toho jim zazpívaly a potom babičkám a dědečkům rozdaly i přinesené koblihy.

„Se seniory máme hezkou spolupráci a naše děti za nimi chodí v rámci různých oslav či svátků. Je to oboustranně prospěšná návštěva, protože děti potěší stařečky, oni jim zase mohou ledaco zajímavého povědět,“ uvedla ředitelka školky Eliška Koutecká.

Dům s pečovatelskou službou v Černošíně je rozdělen do dvou sektorů. Ve dvou budovách zde žije celkem dvacet sem nájemníků.

černošín - děti a senioři (5)„Mají i společenskou místnost, kde se scházíme stejně jako právě dnes. Podobně tomu bývá i na dalších společenských akcích, anebo chodíme do klubu či na tanečky do místního kulturního domu,“ prozradila pečovatelka Dagmar Čápová.

Senioři jsou prý rádi, že za nimi děti občas přijdou.  Je to pro ně velká radost, když mohou vidět takové šikovné děti.

černošín - děti a senioři (6)„Každé vystoupení se nám moc líbí. Měly krásné masky, je vidět, že se jim doma i ve školce hodně věnují. A přinesly nám i koblihy. Už se těšíme na další akci, ta nejbližší bude Mezinárodní den žen a pak Velikonoce,“ usmívaly se Jitka Pilátová a Monika Kadlecová, které si v pečovatelské domě libují a jsou tam velmi spokojené.

černošín - děti a senioři (17)