Tragická nehoda na Stříbrsku. Po požáru dodávky jeden mrtvý a jeden zraněný

foto: HZS PK

Aktualizováno 8:57 K nehodě s tragickými následky vyjížděly záchranné složky v půl dvanácté v noci blízko obce Sytno na Stříbrsku. Dodávku tam po nárazu do stromu zachvátil požár. Zatímco řidič vozidla měl štěstí a z auta se včas dostal ven, spolujezdec havárii nepřežil.

Podle mluvčího hasičů Petra Poncara vyjeli k nehodě a následnému požáru dodávky k obci Sytno hasiči ze stanic Košutka, Stříbro a JSDH Stříbro. „Požár dodávku zasáhl v plném rozsahu. Řidič se nacházel mimo vozidlo zraněný a v šoku. Druhá osoba cestující v dodávce zůstala uvnitř,“ doplnil Poncar.

„Záchranná služba z místa události transportovala mladého muže ročník 2001 do Fakultní nemocnice na Lochotíně s lehčím zraněním a při vědomí. Druhý muž utrpěl zranění neslučitelná se životem,“ dodala mluvčí záchranářů Mária Svobodová.

Policejní mluvčí Hana Krotfová potvrdila, že řidičem byl cizinec, který jel ve směru od obce Sulislav na Sytno na Tachovsku. „Vyjel s vozidlem mimo komunikaci, kde narazil do vzrostlého stromu. Poté se vozidlo odrazilo a narazilo do vedlejšího stromu. Po nárazu začalo vozidlo prudce hořet. Řidič vozidla stačil vnitřní prostory opustit, ale spolujezdec, cizinec ročník 1994, bohužel nikoliv. Řidič vozidla jako příčinu změnu směry jízdy uvedl vyhýbání se zvěři,“ uvedla policejní mluvčí Hana Kroftová. Dechová zkouška u řidiče byla provedena s negativním výsledkem. Veškeré okolnosti případu jsou nadále v prověřování. Případem se zabývají tachovští kriminalisté pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti.