Nechala v autě kabelku, za dvě hodiny se vrátila a nenašla ji

ilustrační foto

Prozatím neznámý pachatel využil příležitosti a z vozidla odcizil kabelku. Způsobil škodu za více jak deset tisíc korun. 

Případ vloupání do osobního motorového vozidla prověřují od 27. února letošního roku policisté obvodního oddělení v Rokycanech. Dosud neznámý pachatel využil příležitosti a v přesně nezjištěném čase během necelých dvou hodin poté co poškodil skleněnou výplň pravých předních dveří u vozidla značky Ford Fusion, které majitel zaparkoval v ulici Tyršova v Rokycanech, z vnitřního prostoru odcizil koženou kabelu s osobními doklady, klíči a dalšími věcmi. „Poškozeným neznámý pachatel způsobil škodu na odcizených věcech ve výši přesahující deset tisíc korun. Škoda na poškození byla odhadnuta na dva tisíce korun. Policisté jednání pachatele kvalifikovali jako podezření ze spáchání přečinu krádeže. Po pachateli a odcizených věcech policisté nadále pátrají,“ uvedla policejní mluvčí Hana Kroftová.

Policisté apelují na majitele či uživatele motorových vozidel, aby základním opatřením minimalizovali možnost vloupání do vozidla. „Postačí odstranit z pachatelova dohledu jakékoliv věci, které by se mohly stát jeho snadnou kořistí. I prázdná – odložená taška na sedadle, může vzbudit zájem pachatele, jelikož neví co je jejím obsahem. Oprava skleněné výplně u vozidla, kterou pachatel rozbil v úmyslu zmocnit se tašky, může být pak jedinou a zbytečnou způsobenou škodou,“ varovala Kroftová.