Nečekané rozuzlení přepadení benzínky v Losiné. Lupič se vydával za svědka

foto: Policie ČR

Plzeňští policisté zahájili trestní stíhání jednadvacetiletého mladíka z menší obce na jihu Plzeňsku. Ten pod pohrůžkou násilí donutil obsluhu čerpací stanice, aby mu vydala finanční hotovost ve výši téměř 400 tisíc korun. Původně se přitom přihlásil jako svědek.

foto: Policie ČR

Lupič se rozhodl vykrást čerpací stanici 7. června. „Policisté ve věci zahájili trestní stíhání pro zvlášť závažný zločin loupež. Obviněným je teprve jednadvacetiletý mladík z menší obce na jihu Plzeňska. Ten v inkriminovanou dobu donutil obsluhu čerpací stanice pod pohrůžkou násilí, kdy v ruce držel nůž, aby otevřela trezor a vydala mu finanční hotovost ve výši téměř 400 tisíc korun. Zloděj si peníze uložil do igelitové tašky a z místa utekl,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Obviněný muž se přitom nejdříve vydával za svědka celé události a policistům tvrdil, že pachatele viděl z místa utíkat, kdy ho chtěl dopadnout, ale nepodařilo se mu to. „Následně se policistům pod tíhou důkazů přiznal, že si vše vymyslel, a že peníze odcizil on sám. Peníze utratil za dluhy z minulosti, za nákup různé elektroniky a za pronájem luxusního zahraničního vozidla,“ dodala Raindlová.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Za zvlášť závažný zločin loupeže hrozí mladíkovi až deset let ve vězení.