Nečekaná ztráta. Plzeň pouze remizovala s Příbramí

Fotbalisté Viktorie Plzeň v 15. kole Fortuna:Ligy na domácím hřišti remizovali s Příbrami 1:1. Západočeši po gólu Fantiše z 19. minuty prohrávali, ve 32. minutě srovnal Milan Petržela. Další gól už ovšem Viktoriáni dát nedokázali, a tak berou z utkání s outsiderem jen bod.

Západočeši, kteří nastoupili kvůli zraněním či vykartování Limberského v hodně kombinované sestavě, měli sice od první minuty míč častěji na kopačkách, do žádné větší příležitosti se ale nemohli propracovat. Naopak v 19. minutě neuhlídala obrana Viktorie nabíhajícího Fantiše, a ten nikým neatakovaný uklidil míč za záda Hrušky. O pět minut později mohli domácí vyrovnat. Kočí ale vyboxoval ránu Čermáka na roh. Plzeňané se tak dočkali až ve 32. minutě. Centr Procházky prolétl k Milanu Petrželovi, který pohodlně zakončil. Ve 37. minutě mohli hosté udeřit podruhé, Průcha však v dobré příležitosti minul tři tyče.

Kdo čekal velkou plzeňskou převahu ve druhé půli, pletl se. Západočeši často ztroskotávali na nepřesných přihrávkách a Kočí v brance hostů příliš práce neměl. Když už Plzeňští svého soka vykombinovali, dopadlo to tak, že v 55. minutě Čermák branku minul a podobně si vedli i v 70. minutě Chorý po skvělé přihrávce Hrošovského. Postupem času přecijen Západočeši lehce navyšovali obrátky a v 77. minutě byli hodně blízko vytouženého gólu. Střídajícího Řezníčka ovšem vychytal Kočí, a tak Plzeň nečekaně brala pouze bod.