Nečekaná prohra. Plzeňští fotbalisté nestačili na Jihlavu

Fotbalisté Viktorie Plzeň nečekaně prohráli v 18. kole HET ligy na domácím hřišti s předposledním celkem tabulky Vysočinou Jihlava 0:1.

Už po pár vteřinách málem už tak promrzlou Doosan Arénu zmrazil ještě více Ikaunieks, který neváhal a zkusil přelobovat brankáře Kozáčika. Ke štěstí Plzeňanů ovšem míč skončil těsně nad brankou. Viktoriáni se vůbec nemohli dostat do tempa a ve 22. minutě přišel trest. Po rohovém kopu se míč dostal ke Tlustému, a ten dělovou dostal míč do sítě. První hezkou akci domácích měl o pět minut později na svědomí Krmenčík, který uvolnil Čermáka. Jeho gólovou střelu ovšem jeden z beků hostů srazil mimo. Ve 32. minutě mohlo být pro Západočechy ještě hůř, kdyby Ikaunieks využil obrovského zaváhání Hořavy s Kozáčikem. V závěru poločasu ještě zahrozil Krmenčík, Rakovana ale nepřekonal.

Do druhého poločasu už Viktoriáni vstoupili mnohem aktivněji, jenže ztroskotávali na nepřesných finálních přihrávkách. V 60. minutě se po jednom ze závarů v pokutovém území Vysočiny opřel do míče Krmenčík, pálil ale pouze do rukavic Rakovana. Plzeňská snaha byla místy až zoufalá, v 87. minutě po rohu nevyrovnal ani hlavičkou Hejda. V nastaveném čase neuspěl v tutovce ani Krmenčík, a tak Plzeň překvapivě prohrála s Jihlavou 0:1