Nebe plné padáků bylo kvůli větru bez padáků, návštěvníci přesto odcházeli spokojeni

foto: Vladimír Čermák

Tradiční akci v multifunkčním areálu Škodaland u Litické přehrady, kterou pořádá Úřad městského obvodu Plzeň, v sobotu výrazně narušilo počasí. A i když nepršelo a počasí se změnilo na příjemné polojasno, byl tak silný vítr, že se nemohl uskutečnit závod Českého poháru parašutistů. Foukalo víc než povolují pravidla, tj. do 6 metrů za vteřinu. Proto byl závod odložen o jeden den a uskutečnil se nakonec na letišti v Líních.

Přesto byl program nabitý a pro návštěvníky atraktivní. Vystoupil Adam Mišík, který měl velký úspěch a zazpíval i píseň z televizní soutěže Tvoje tvář má známý hlas. Diváky nezklamal ani další zpěvák David Kraus, který se přiznal k jeho vztahu k Plzni i k plzeňské tenistce Barboře Strýcové. Zájem o podpisy a fotografování byl tak velký, že z časových důvodů muselo dojít k skupinovému fotografování. Úspěch u diváků měly i další hudební skupiny, a to skupina Nebe,  skupina děvčat z Dětského domova Domino, na jehož konto šel právě výtěžek z této akce,  Karel Gott revival band a v závěru večera Zvlášný škola. Akci moderovala Hana Mašlíková z TV Nova, už v pokročilém stádiu těhotenství.

V podvečer došlo i na předání plaket Bohumila Kulhánka, které v letošním roce obdrželi:

Ladislava Maštová – strážnice, která včasným zákrokem a rychlým přivoláním LZS přímo na ulici zachránila život seniora, který zkolaboval..

Ivana Krsová – od roku 1996 pracuje v LZS a plaketu získala v oblasti vzdělávání.

Karel Zahut – metodik Městské policie a vedoucí Seniorské akademie s významným podílem na dalších projektech pro seniory

Eva Štixová – předsedkyně Plzeňské obce židovské, která se významně zasloužila o úpravy plzeňských synagog

Jan Kupka – podpraporčík Policie ČR, plaketu obdržel za mimořádný čin, když odzbrojil a zadržel nožem ozbrojeného pachatele v hromadné dopravě

Kromě velkého množství stánků, služeb a atrakcí, se těšily pozornosti stanoviště BESIP a Městské policie. BESIP zaujal hlavě projektem „Vidíme se“ s ukázkou nejrůznějších druhů reflexních prvků. U akcí Městské policie veliký zájem  vzbudila především ukázka s cvičenými psy proti pachatelům trestné činnosti a práce figurantů.

V podvečer si ještě přišli na své plzeňští fanoušci, protože měli k dispozici hned tři autogramiády a stánek k tomu určený  vzali doslova útokem. Tam se pak jejich miláčci  podepisovali a ochotně se fotografovali. Za fotbalisty Viktorie Plzeň se autogramiády zúčastnili Václav Pilař a Martin Zeman, za hokejisty Škody Plzeň Miroslav Indrák a David Sklenička a za házenkářský tým Talent M.A.T. Plzeň brankář Karel Šmíd a univerzální hráč Jan Blecha, bohužel, odcházející do Dukly Praha.