Nebe nad Borskou přehradou opět ozdobí Plzeňské ohýnky

ilustrační foto: Jan Ráček

Plzeňské ohýnky – tradiční přehlídka profesionálních ohňostrojů proběhne i letos v multifunkčním areálu Škodaland. V pořadí již XIII. ročník přinese úchvatnou podívanou profesionálů z České republiky, Slovenska, Polska a Německa. Plzeňské ohýnky se konají už tuto sobotu 22. září 2018 od 15 hodin.

Soutěž ohňostrojů, která bude odstartována v 21 hodin, je hodnocena ve třech sekcích – Cena odborné poroty o Pohár hejtmana, Cena diváků o Pohár starosty MO Plzeň 3 a cena udělovaná pořadatelem za nejlépe synchronizovanou hudbu.

Připraven je bohatý doprovodný program. Vystoupí skupiny AC/DC revival z Německa(19:30), dále rocková kapela Sifon(17:30) a populární revivalová skupina VÍLA AnÁLKA(15:30). Vystoupení inspirované kelty, vikingy, dobou gotiky včetně ohnivé show předvede skupina historického šermu PANTALEON Tlučná. Ke 100. výročí vzniku Československa se můžete blíže seznámit také s Klubem 4. obrněné divize Plzeň a plzeňskými Pětatřicátníky, jež návštěvníkům přiblíží právě období první republiky.

Dopravní opatření týkající se Plzeňských ohýnků

22. září od 16 do 23 hodin bude úplně uzavřena Klatovská tř. od křižovatky pod Tyršovým sadem směr od Litic na konečnou tramvaje č. 4 na Borech. ( u knihovny ) Povolen průjezd je pouze MHD, ČSAD, HZS, ZZSPK a vozidlům s povolením vjezdu. Jak se na Plzeňské ohýnky 2018 dopravit čtěte zde.