Natáčet se začne v 17. května

Do třetice všeho dobrého a zlého? Komedie Babovřesky Zdeňka Trošky bude mít třetí pokračování. Už za pár týdnů se začne natáčet další díl. Celá trilogie pak bude působit jako jeden příběh v jednom týdnu. Nejenom jižní Čechy se opět stanou ústředním dějištěm drbů univerzální drbny Horáčkové a její company. Babovřesky se totiž vrhají do moře.

„Od 17. května začínáme natáčet u moře v Turecku a půjde vlastně o závěrečné scény. Takže to bude hodně zajímavé, jak ty naše „holky“, kterým je dohromady asi okolo 400 let, vezmeme k moři,“ směje se Zdeněk Troška.

Po návratu z rozpáleného Turecka by se mělo natáčet ve slunných jižních Čechách. Všichni věří, že se nebude opakovat situace z loňska, kdy první klapka padla koncem května a venku bylo šest a půl stupně.

„Doufáme, že to letos bude lepší a všechno se podaří natočit bez větších komplikací. Vloni to byla nejdříve zima, pak povodně, pak nesnesitelná vedra. Přesto divák v kině nic nepozná,“ říká i producentka Babovřesků Dana Voláková.

A tak se opět sejde stará dobrá parta, do níž se  zase vrátí Lucie Bílá jako cikánka Aranka, která přijde pokřtít své jedenácté dítě jménem Tygr.

V Babovřeskách 3 se ale objeví i dva noví herci – Tereza Bebarová a Tomáš Trapl. Ten si zahraje nového, polského faráře.

„Celkově to bude napínavé, půjde totiž o „likvidaci bab“. Diváci se mají na co těšit, kromě toho, že mladý velebníček vystoupí z církve, stejně jako sestra Glorie, a bude to láska jako trám,“svěřil se scénárista a režisér Zdeněk Troška.

Veronika Žilková, plzeňští herci  Pavel Kikinčuk a Jindřiška Kikinčuková, Lucie Vondráčková, Jana Synková, Jan Kuželka, Jana Altmannová Petr Polák, Lukáš Langmajer, Pavla Bečková a mnozí další, stráví tak v Dobčicích, Záboří, Holašovicích, na Hluboké a v okolí celý měsíc natáčení.

Babovřesky 2 doposud vidělo přes 300 tisíc diváků, kteří se mimo jiné do kina vracejí, protože film chtějí vidět podruhé i potřetí.

„Znovu opakuji, není to umění, dělám „blbinu pro zasmání“, lidi se chtějí bavit, chtějí se usmívat a odreagovat se od toho marasmu, který se tady v téhle zemi děje. Na kritiky kašlu, filmy dělám pro lidi,“ dodává Troška.

Premiéra komedie Babovřesky 3 je plánována na 12. února příštího roku.

Jan Malý