Nastupující prvňáčci mohou opět získat zdarma Plzeňskou kartu

Plzeňská karta pro prvňáčky je zdarma: Ilustrační foto PMDP

Již potřetí nabízejí Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) Plzeňskou kartu ve formě přívěsku pro nastupující prvňáčky všech plzeňských škol zdarma. Každoročně se akce týká přibližně dvou tisíc dětí, které letos navíc obdrží řadu slev a bonusů. Tato akce platí od 1. 5. do 30. 9. 2019.

„O akci Plzeňská karta pro prvňáčky zdarma byl v předešlých letech ze strany rodičů velký zájem. Rozhodli jsme se proto spolu s městem v akci nejen pokračovat, ale zároveň rodinám začátek školní docházky zpříjemnit. Jsme moc rádi, že se nám povedla domluvit spolupráce s řadou partnerů a můžeme tak budoucím prvňáčkům nabídnout řadu výhod a slev,“ říká Radek Kozler, ředitel úseku Plzeňská karta.

Pokud tak děti ukážou svoji novou Plzeňskou kartu, zároveň se speciálním kuponem, získají zdarma permanentku do Techmanie, vstupenku na prohlídku Divadla Alfa nebo levnější vstup do zoologické zahrady. Dále mohou uplatnit slevové kupony v řadě obchodů. Plzeňskou kartu děti využívají kromě cestování plzeňskou městkou veřejnou dopravou i k rezervaci a výdeji školních obědů, jako kartu do Knihovny města Plzně a na dalších místech.