Nastřelili jsme tři tyčky, taky to mohlo dopadnout jinak, žehral na paní štěstěnu Vojtěch Němec

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

V Brně působil, vybojoval s ním titul, teď už ale Vojtěch Němec působí na západě Čech. V úterním zápase ovšem smutnil. Kometa na západě Čech zvítězila 4:2.

Od úvodní minuty to vypadalo, že jste na zápas hodně nabuzený. Chtěl jste se vytáhnout právě proti Brnu?
Já bych to nebral tak, že jsem se chtěl proti Brnu vytáhnout. Poslední zápasy ode mě nebyly ideální, potřeboval jsem se nastartovat.

Po dvou prohrách trenér Čihák zamíchal sestavou. Bylo to znát na souhře?
Co na to říct, dali jsme dva góly, ale na výhru to nestačilo. Těžko říct. Systém je pro všechny pětky stejný, takže bychom měli vědět, co hrát.

Co zápas rozhodlo?
Všechny obdržené góly byly pro nás takové nešťastné. A ten třetí gól na konci první třetiny? V hlavách to nějaké následky nechalo. Nastřelili jsme tři tyčky, taky to mohlo být jinak.

Také vám příliš nefungují přesilové hry. Co je v nich špatně?
Chceme něco udělat, ale buď je to pomalé, nebo nám uskočí puk, nedáme si nahrávku. Nemá to drajf, který by to mělo mít. Bohužel nás to teď nějaké zápasy stálo.

Asi musíte být trpěliví..
Přesně tak. Nezlomí se to ničím jiným, než tvrdou prací. Necháváme tam sto procent, bohužel teď rozhodují centimetry, snad se to zlomí a začneme zase vyhrávat.