Uvolněná pneumatika způsobila nehodu tří aut. Policisté pátrají po svědcích

foto: Policie ČR

Dopravní policisté provádí hledají svědky střetu tří osobních vozidel s odlepeným gumovým protektorem z nezjištěného nákladního vozidla. K němu došlo v Plzni dne 22. ledna krátce před půl osmou hodinou ráno mezi obcemi Sulkov a Plzeň – Nová Hospoda, a to na vozovce silnice I/26 v prostoru jejího přemostění pro pěší.

foto: Policie ČR

„Dle výpovědi účastníku mělo mít nákladní vozidlo plachtovou zástavbu šedé barvy (nemělo by se jednat o klasický kamion s návěsem) a mělo být odstavené v odbočovacím pruhu vpravo ve směru na Plzeň. Řidič uvedeného nákladního vozu měl následně vyjet zpět z odbočovacího pruhu do jízdního pruhu směrem na Plzeň, přičemž za jízdy došlo k uvolnění gumového protektoru, který se pravděpodobně z levé zadní nápravy odlepil a zůstal ležet na vozovce. Při jeho uvolnění následně došlo k uvedené dopravní nehodě,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Dopravní policisté žádají případné svědky kolize a řidiče uvedeného nákladního vozidla, který po dokončení jízdy zjistil chybějící protektor na některém z kol, aby se osobně přihlásil/i na Policii České republiky, Dopravní inspektorát Městského ředitelství policie Plzeň, U Borského parku 20, nebo telefonicky na č.: 974 325 256 nebo zavolali na bezplatnou linku 158.