Nadace 700 let města Plzně výstavou na radnici připomíná 25 let své činnosti

foto: M. Anděl

V mázhauzu plzeňské radnice začala výstava 25 let pro vás, která mapuje čtvrt století činnosti Nadace 700 let města Plzně. Nadace se za tu dobu podílela na tisících akcí, které se výrazně zapsaly do plzeňského života. Výstava připomíná řadu z nich, například Slavnosti svobody, Historický víkend, Plzeňské dvorky, Plzeňské dny v Senátu, různé charitativní a sportovní projekty, obnovu mnoha památek. Autorem výstavy je Michal Světlík. Jeho otec Zdeněk Světlík vytvořil logo Nadace 700 let města Plzně.

„Nikdo z nás při založení nadace netušil, že by mohla být tak dlouho prospěšná. Kdykoliv procházím městem, vidím stopy, které zde naše činnost zanechala. Ať už jsou to opravy historických budov, restaurování Alšových sgrafit na domech, obnova sadového okruhu či vlastní projekty jako je Historický víkend, Plzeňské dvorky, plzeňský Orfeus,“ uvedla při slavnostním zahájení výstavy předsedkyně Správní rady nadace Hana Švábová. V čele správní rady je již od roku 2005.

Lidé mohou výstavu navštívit až do 22. června 2018, denně od 8 do 18 hodin. Výstava koresponduje se stejnojmennou knihou, kterou si mohou návštěvníci zdarma vyzvednout ve vrátnici radnice.