Nad Spartou výhra těší strašně moc, nezastíral plzeňský Frodl

ilustrační

Jako bývalý slávista měl o motivaci postaráno. Výborným výkonem v brance Dominik Frodl zastavil pražskou Spartu, jeho Plzeň zvítězila 5:2.

Ač tomu skóre možná neodpovídá, docela jste si zachytal, ne?
Každý gólman vám řekne, že je rád v zápřahu. Ale také ty puky musíte chytit. Když je často lovíte z branky, ani tyhle zápasy rád nemáte. Teď jsem tam naštěstí většinou byl.

Těší vás výhra nad Spartou jako bývalého slávistu o to víc?
Strašně moc, to nebudu zastírat. Ale když se ohlédnu, před zápasem jsem na to vůbec nemyslel. Až při děkovačce se mi dostalo do hlavy, že je to právě proti Spartě.

Šancí měl soupeř spoustu, kdy vám bylo v brance nejhůř?
Stálo při mě častokrát štěstí. Jen v první třetině tam byly dvě tyčky v rychlém sledu. A ve třetí části hnusný závar, puk poskakoval chvíli tam, chvíli na druhé straně. Pomohli mi i kluci, já se jen nějak roztáhl v brankovišti. Sparta takový hokej hraje, hráči chodí do branky, jsou tam teče, dorážky.

Výhru jste slavili vy..
Ten stav moc neodpovídá, bylo to vyrovnané. Když dali zkraje třetí části na 3:2, říkal jsem si, že to ještě bude pěkná dřina. Ale paradoxně jsme tu třetí část odehráli exkluzivně, Sparta toho měla nejméně. A pak už byli hodně frustrovaní, když se k nám nemohli pořádně dostat, my jsme je skvěle napadali.

Zdá se, že jste si už vydobyl pozici týmové jedničky, je to tak?
Odchytal jsem víc zápasů za sebou, ale další to může změnit. Ale cítím se dobře a vnímám, že mi trenéři věří. A nezastírám, že je to příjemné. Proto hokej hraju, chci chytat a pořád se zlepšovat.

Jak moc z vašeho pohledu pomohl příchod Jana Kováře?
Když se po těch zápasech podíváte, že Kovi a Guli (Milan Gulaš) mají po dvou bodech, řeknete si, že je to sakra dobré. Zní to jako klišé, ale s Honzou Kovářem přišel hráč světových kvalit. Máme vůdce, i Guli vedle něj ještě víc pookřál. Z pěti zápasů v lize, co hrají spolu, máme čtyři výhry. To o tom něco vypovídá.