Nabitý víkend v Plzni. Vyrazit můžete na plovárnu, do DEPA i na náměstí

město Plzeň

Prázdninový program v Plzni se pomalu rozjíždí. Pokračuje Divadelní léto pod plzeňským nebem, blíží se první blok festivalu Živá ulice, zaměřený na pouliční divadlo a nový cirkus. O víkendu se koná řada poměrně originálních akcí, jako je například náročný hasičský závod zakončený výstupem na Plzeňskou věž nebo neděle po francouzsku na městské plovárně v Doudlevcích.

V plné hasičské na Plzeňskou věž
Na náměstí Republiky budou v sobotu k vidění neuvěřitelné výkony těch nejlepších závodníků v náročných hasičských disciplínách. Soutěžící budou muset mimo jiné přenést 80kilovou figurínu, překonat 3 metry vysokou bariéru, přemísťovat závaží, tahat a motat hadice, a po tom všem ještě v plné hasičské vystoupat na věž katedrály sv. Bartoloměje. Tohle zvládnou jen opravdoví chlapi, přijďte je podpořit. Závod startuje v 10 hodin dopoledne, soutěžit se bude v několika věkových kategoriích.

Zakončete víkend večerním představením v DEPO2015
V neděli začíná první část festivalu Živá ulice zaměřená na pouliční divadlo a nový cirkus. První z akcí bude v DEPO2015 celovečerní představení souboru Teatr Ósmego Dnia, kterému se přezdívá „Rolling Stones“ polského divadla. Na jevišti se odehraje střet dvou světů – vládců světa, kteří se  baví na úkor ostatních a odtržení od reality rozhodují o jejich osudech, a světa mladé generace, která se rozhodla žít jinak.  Monumentální inscenace Summit_2.0 se koná od 21 hodin na nádvoří DEPO2015. Vstupné je zdarma.  Festival Za dveřmi je… divadlo! od pondělí do středy pokračuje v Mlýnské strouze. Více informací se dočtete zde.

Francouzský den na plovárně
V neděli 10. července se na městské plovárně v Doudlevcích koná akce La Guingeutte nebo-li příjemná společenská událost pod širým nebem. Těšit se můžete na objevování francouzské gastronomie, zasvěcení do záludností hry pétangue i na živou hudbu. Pod patronátem Francouzské aliance jsou připraveny tvořivé dílny pro děti i dospělé.  Přijďte si užít příjemný den u vody a ochutnat Francii se vším, co k ní patří. Program odstartuje v 11 hodin dopoledne.

Zapojte se do štafety do Ria
Většina sportovců i sportovních fanoušků již odpočítává dny, které zbývají do zahájení letní olympiády. Zkrátit si čekání na jeden z největších sportovních svátků roku můžete v těchto dnech na náměstí Republiky tak, že se zapojíte do akce Štafeta do Ria. Jejím cílem je do začátku olympiády společně překonat vzdálenost 9800 kilometrů, které Plzeň od brazilského města dělí. Zapojit se můžete i vy, a to během, na kole nebo s využitím trenažerů umístěných ve stanu na náměstí. Ty jsou vám k dispozici každý den od 10 do 19 hodin.

Škola čepování piva v Plzeňském Prazdroji
Kvalita piva je samozřejmě závislá na jeho výrobě, nicméně neméně důležité je umět i pivo dobře natočit. Pokud nevíte jak na to, přihlaste se do Školy čepování piva Plzeňského Prazdroje. Během tříhodinového kurzu se naučíte čepovat na hladinku, čochtana, šnit i mlíko. Během výuky dojde samozřejmě i na ochutnávku světoznámého ležáku, podávat se bude guláš. Domů si pak odnesete nejen zajímavé zkušenosti, ale také půllitr se svým jménem. Součástí akce je hodinová prohlídka pivovaru. Více informací a rezervace zde.

Příběh kola aneb od draisiny k favoritu
O víkendu se můžete jít projet na kole, sledovat v televizi Tour de France nebo vyrazit do Západočeského muzea na novou výstavu Příběh kola aneb od draisiny k favoritu, která mapuje vývoj kola a cyklistky od konce 18. století až do poloviny století dvacátého. Uvidíte tu draisinu, vysoké kolo, tematické secesní plakáty, dobové oděvy  i  exponáty ze soukromých sbírek. Prohlédnout si budete moci jedinečné originální dresy, medaile i kola s osobitou historií. Výstava je v hlavní budově Západočeského muzea v Kopeckého sadech přístupná denně kromě pondělí až do 28. září. Podrobnější informace najdete zde.