Zájem Plzně? Nejlepší pocit ze všech nabídek, co jsem měl, tvrdí nová posila v brankovišti

Jaroslav Pavelka. Foto: HC Mountfield

S Dominikem Frodlem by měl vytvořit vyrovnanou brankářskou dvojici. Přesně to si od Jaroslava Pavelky slibuje vedení Škody Plzeň. 

Jaké dojmy máte po úvodu přípravy?
Velmi dobré, parta mě vzala mezi sebe. Vždy, když jdete do nového týmu, trochu to trvá. Tady je ale většina mladých kluků a všichni jsou v pohodě. Těším se na novou sezónu, je to výzva. Zatím jsem v jiném extraligovém týmu nebyl.

Byl jste rozhodnutý už delší dobu?
Končila mě opce, v průběhu sezóny se to řešilo. Ale nedohodli jsme se na podmínkách. Zájem z Plzně mě hned zaujal, bylo to rychlé. Měl jsem z toho nejlepší pocit ze všech nabídek, co jsem měl. Je tu skvělé vedení. Vždy tady byla bouřlivá atmosféra, tak jsem rád, že teď budu na druhé straně. Budu se snažit pomoci.

Vytvoříte dvojici s Dominikem Frodlem..
S Frodlíkem se známe dlouho a vycházíme spolu výborně. Budeme se podporovat a budeme se snažit vytvořit pro tým vzadu jistotu. Abychom pro něj vyhrávali oba. Teď začala příprava, musíme nabrat fyzičku, kondici a sílu. Pak začnou přáteláky, Liga mistrů. Uvidíme, kdo na tom bude lépe, a bude na trenérovi, na koho pak ukáže.

Berete jako výhodu, že se znáte?
Vždycky je fajn, když s dalším brankářem vycházíte. Na jednu stranu je to konkurence a dobře vím, že Frodlík má za sebou výbornou sezonu. Pro mě to bude náročné, ale vždycky je lepší, když se známe. Zasmějeme se a pomůžeme si navzájem. To nás oba posune dál, víc, než kdybychom měli nějaké spory.

Lákala vás třeba i spolupráce s trenérem brankářů Rudolfem Pejcharem? Je známý tím, že se nebojí práce s mladými..
On je jedním z hlavních důvodů, proč jsem tuhle cestu zvolil. Věřím, že mě zase posune výš a připraví mě na sezonu dobře. On s gólmany umí pracovat, těším se na jeho tréninky i rady. Na ty vychytávky, které gólmanům pomáhají.