Na tábor s bezlepkovou dietou? Český červený kříž nabízí řešení pro děti se stravovacím omezením

Oblastní spolek Českého červeného kříže Plzeň-město a Rokycany (ČČK) pořádá letní tábory už desítky let. Tábory jsou velmi žádané, ale ne vždy se mohly zúčastnit všechny děti. Letos se rozhodli vyjít vstříc i dětem, které mají bezlepkovou dietu.

Tradiční letní tábor, který pořádá ČČK posledních 15 let je opět zcela naplněn, ale stále jsou volná místa na speciální tábor, který je určen dětem se stravovacími omezeními. Zaměřili se na děti, které jsou alergické na lepek.

“Vždy jsme vařili ze základních surovin a zařazovali zdravé potraviny. Když se přihlásilo dítě se stravovacím omezením typu bezlepková dieta a podobně, tak jsme se nezalekli a postavili se i takovým výzvám. I díky všem těmto zkušenostem jsme se letos rozhodli otevřít tábor zaměřený právě na tyto děti,” říká ředitelka oblastního spolku Českého červeného kříže Plzeň- město a Rokycany Lada Brožová.

První ročník se jmenuje Lovci LePek, a  přesune děti do západní Ameriky, přímo do indiánské vesnice Han-Han. “Přihlásit se mohou i děti zdravé, ale rodiče musí počítat s tím, že budou jíst bez lepku,” dodává Lada Brožová.

Tábor se bude konat na základně v Újezdě u Plánice, kterou organizátoři dobře znají z předchozích let. Kromě hlavní vedoucí, která má zkušenosti s dietami, bude součástí týmu i nutriční terapeutka.

Dobrodružství začíná o prázdninách od 1. do 10.7.2021, a přihlášky jsou k dispozici na e-mailu cckplzen@gmail.com

Autor: Markéta Hallová