Na plzeňském Sylvánu se vznášely modely

foto: V. Čermák

Za téměř jarního počasí skončil v sobotu 23. února odpoledne na svahu pod Sylvánem v Plzni Košutce šestidílný zimní seriál „Vosování na Sylvánu“, který už popáté uspořádal Klub historických modelů a motorů (KHMM). Soutěž začala 1. prosince 2018.

Všichni soutěžící museli létat s monotypy Vosy S, SG a Vosy 2. „Je pozoruhodné, že letos už to bude 72 let od doby kdy, kdy byl tento model vytvořen. KHMM je v současné době jediným klubem v České republice, který podobnou akci pořádá. Seriál soutěží není nijak omezen členstvím v jakémkoliv klubu,“ uvedl hlavní organizátor akce Karel Slupský.

Jako už tradičně se soutěžilo i v tomto ročníku ve dvou kategoriích. První soutěží byla klání o největší počet nalétaných vteřin v celém seriálu. Započítával se součet z pěti nejlepších soutěží, nejhorší výsledek se škrtá. Kdo neabsolvuje všechny soutěžní dny, započítává se vše a nic se neškrtá. Vyhodnocují se tři nejlepší soutěžící. Druhou soutěží byla soutěž o Rekordmana Sylvánu v ročníku 2018 – 2019 v soutěži o nejdelší let celého seriálu. Nerozhoduje počet odlétaných soutěží, ale jeden jediný let. Vyhodnocuje se pouze vítěz.

Výsledky posledního šestého sobotního klání téměř dvacítky účastníků:
1) Kulhavý Ladislav (267 nalétaných sekund v 6 letech)
2) Veinfurt Jiří (219 nalétaných sekund)
3) Slupský Karel (201)

Celkové výsledky soutěže se započítanými výsledky všech šesti závodů:
1) Veinfurt Jiří (948 nalítaných sekund)
2) Slupský Karel (870 sekund)
3) Kulhavý Ladislav (855 sekund)

Soutěž o mistra Sylvánu v maximální délce jednoho letu:
1) Kulhavý Ladislav (66 sekund)
2) Panský Pavel (65 sekund)
3) Kasinec Jaromír (57 sekund)