Na světě je nová kniha o plzeňské zoo. Vypráví nejen o zvířatech, ale i jejich chovatelích

František Hykeš / foto: V. Čermák

Mezinárodní den ochrany zvířat, který se připomíná 4. října, je v Zoologické a botanické zahradě města Plzně tradičně spjat se Zvířecí sobotou s velkým srazem plyšových zvířátek. Letos akce připadla na sobotu 6. října. V rámci soutěžního a hravého odpoledne proběhl slavnostní křest nové dárkové knihy, vydané Nakladatelstvím NAVA ve spolupráci se Zoologickou a botanickou zahradou města Plzně. Autorem knihy je František Hykeš a nazval ji  Příběhy zvířátek.

Hlavní hosty slavnostního křtu byli náměstek hejtmana Plzeňského kraje Ivo Grüner, ředitel vydavatelství NAVA Ota Rubner a autor knihy František Hykeš. Slavnostní atmosféru umocnilo vystoupení amatérského rodinného orchestru VIVAT FAMILIA pod vedením Olgy Kinzlové.

Nejsou to jen příběhy zvířátek, které se v plzeňské ZOO skutečně staly, ale i příběhy jejich chovatelů,“ řekl František Hykeš. Jedním z nich je třeba nejznámějších chovatel plzeňské ZOO Václav Trejbal, který tuto práci vykonává už 36 let a jeho péčí prošly především šelmy, medvědi, tygři, lvi, levharti, ale třeba také vlci a další. A je to právě on, kdo figuruje v řadě příběhů v knize.

Celou fotogalerii si prohlédněte zde.

O své dojmy v souvislosti s novou knihou se podělil také ředitel Nakladatelství NAVA Ota Rubner, který uvedl, že je pro něj, jako vydavatele, velkou ctí spolupracovat s takovou krásnou institucí  jako je Zoologická a botanická zahrada města Plzně, s jejím vedením a jmenovitě i s autorem Františkem Hykešem. Nová kniha je už pátou v pořadí, která z této spolupráce vzešla.