Na svazích potkáte i policisty. Lyžařské hlídky upozorňují na rizika na sjezdovkách

foto: Policie ČR

Také policejní hlídky můžete potkat na šumavských sjezdovkách. Od začátku zimy působí policisté Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje ve ski areálech na Šumavě. A to nejen na pozemních komunikacích, ale přímo na svazích. Policejní lyžařské hlídky ve spolupráci s Horskou službou Šumava upozorňují lyžaře na možná rizika, která jim hrozí na sjezdovkách v případě jejich nedodržení. 

foto: Policie ČR

Podle policejní mluvčí Martiny Korandová byli návštěvníci nejprve překvapeni, že vidí policisty na lyžích, ale po několika jízdách si jejich přítomnost chválili, protože prý najednou ze svahu „zmizeli“ lyžaři, kteří by svou agresivní jízdou ohrožovali ostatní. Lyžaři, snowboardisté, ale i bobisté dostali navíc od policistek v preventivním stánku pod sjezdovkou reflexní dárky, aby byli dobře vidět. „Vzhledem k tomu, že Krajský úřad Plzeňského kraje má zájem o bezpečnost svých občanů a podporuje preventivní aktivity, dárky v rámci dlouhodobé spolupráce zakoupil a předal policistům. Děti dostaly ještě reflexní vestičky s obrázkem maskota Leopolda. Velkého policejního maskota totiž mohly potkat přímo v areálu a mohly se s ním vyfotit. Selfie obrázky si často pořizovali ale i dospělí,“ uvedla Korandová.

Vzhledem k tomu, že v ranních hodinách míří do areálů stovky vozidel, dohlíží policisté také na plynulost dopravy. „Bohužel o víkendu museli řešit i chování některých nezodpovědných řidičů, kteří se snažili dostat, co nejblíže k lyžařskému areálu a parkovali, kde se jim líbilo, i přestože tím ztížili průjezd vozidel složek IZS. Jiní si zas neuvědomili, že vozidlo se na silnici pokryté sněhem chová jinak a zejména v kopcích zablokovali celou šířku komunikace a v některých místech se tvořily delší kolony,“ podotkla policejní mluvčí.