Na šumavském Špičáku lze díky množství sněhu lyžovat i na nejprudším svahu v ČR

Sjezdovky na šumavském Špičáku

I nadále panují na šumavském Špičáku ideální podmínky pro lyžování. V týdnu přišlo další sněžení, takže i když se po sjezdovkách lyžaři prohánějí, stále je na nich nejméně metr přírodního sněhu. Ten je na ježdění samozřejmě mnohem příjemnější než umělý. Dostatek sněhové pokrývky umožňuje sjíždět i sjezdovku Šance. Její součásti je nejprudší svah v České republice. Kvůli přílišnému sklonu se nezasněžuje ani neupravuje; je sjízdná pouze tehdy, umožní-li to vhodné počasí.

„Od tohoto týdne je také plně zprovozněná funline. Jde o zábavnou trať s vlnami a klopenými zatáčkami. Mohou si na ní užít zkušení lyžaři, stejně jako děti či úplní začátečníci. Celá je tvořena jen sněhem, což zvyšuje její bezpečnost. Má dva úseky v celkové délce několika set metrů. Najdete ji na Spodní Šanci, kde se nad její začátek v pohodě dostanete vlekem,“ informoval ředitel areálu Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Zájemci mohou využít i zhruba před týdnem otevřený snowpark Freestyle Area Špičák, a to na sjezdovce Lubák. Ani zde nejde o nijak těžké či náročné úseky. Ale spíše o možnost zpestřit si lyžování jízdou po různých vlnách, railech či hranách. O nastávajícím víkendu 2. a 3. února může veřejnost využívat všechny tratě v areálu bez omezení. V jeho prostorách nebude probíhat žádná speciální akce.