Na Šumavě nabourala řidička kvůli zvířeti do stromu, pro spolujezdce letěl vrtulník

foto: PČR

Čtyřiapadesátiletá žena nabourala kolem třetí hodiny odpoledne do stromu u Hartmanic. Podle prvotních informací se chtěla vyhnout zvířeti, které jí vběhlo do cesty. Senior na sedadle spolujezdce utrpěl středně těžká zranění a letečtí záchranáři ho transportovali do plzeňské fakultní nemocnice.

Podle Martiny Korandové z Policie ČR jela řidička po silnici číslo 145 od Petrovic směrem na Hartmanice a pravděpodobně se chtěla vyhnout zvířeti. Manévr ale nezvládla a skončila se svým SUV ve stromě. Náraz poškodil hlavně pravou část automobilu, kde seděl osmdesátiletý senior. Pro něj přiletěl z Plzně vrtulník a transportoval ho do Fakultní nemocnice v Lochotíně.

„Policisté provedli na místě dechovou zkoušku, která neprokázala přítomnost alkoholu u řidičky,“ sdělila novinářům za Policii ČR Martina Korandová. Celou věc teď řeší klatovští dopravní policisté.

Centrum služeb pro silniční dopravu i BESIP na svých stránkách radí motoristům, aby v případech, kdy jim cestu zkříží zvíře, brzdili a použili klakson. Úhybné manévry se příliš nedoporučují, zvlášť ne v případech, kdy silnici lemují stromy.