Na sociální síť hnutí ANO zaútočili hackeři, atak zřejmě souvisí s volbami

ilustrační foto / pixabay.com

Pod palbou hackerů se v tomto týdnu ocitla jedna ze sociálních sítí hnutí ANO v Plzeňském kraji. Informaci serveru Plzeň.cz nezávisle na sobě potvrdilo několik zdrojů. Útok může souviset s blížícími se komunálními volbami, které hnutí ANO před čtyřmi lety v Plzni vyhrálo. Předvolební průzkumy ukazují, že i letos je ANO velkým favoritem komunálních voleb na západě Čech.

V zákulisí se hovoří o tom, že strana premiéra Andreje Babiše je trnem v oku hned několika konkurentům. Není vyloučeno, že útok přišel právě z jejich řad. „Mohu potvrdit, že na jednu z našich sociálních sítí zaútočili hackeři. Věc už se podařilo vyřešit. Událost máme zdokumentovanou, blíže se k tomu nechci vyjadřovat,“ řekl redakci důvěryhodný zdroj z krajské kanceláře strany, který si nepřál být jmenován.

Server Plzeň.cz zjistil, že terčem ataku se stal zejména kandidát na primátora a šéf krajské organizace Roman Zarzycký. Ten informaci nechtěl blíže komentovat. „Naše voliče mohu ujistit, že hnutí ANO povede slušnou a férovou kampaň,“ uvedl Zarzycký. Komunální volby jsou naplánovány na 5. a 6. října. Ostrou část kampaně většina stran včetně hnutí ANO zahájí v září. Jak se zdá, negativní kampaň ale zřejmě odstartovala už nyní.

Útoky na politické strany nejsou v České republice žádnou novinkou. Hackeři nelenili ani při loňských parlamentních volbách. Tehdy zaútočili na web Českého statistického úřadu, na kterém byly zveřejňovány výsledky voleb