Na skvosty s vůní benzínu se přišlo podívat téměř 10 tisíc lidí

foto: M. Osvaldová

Téměř 10 tisíc návštěvníků dorazilo do DEPA2015 na víkendovou přehlídku „Skvosty s vůní benzínu“. K vidění byly jak unikátní historické vozy, tak ta nejnovější moderní auta.

Cílem akce bylo potěšit fanoušky legendárních automobilů, spojit krásu rychlých kol s uměleckým prožitkem a uspořádat festival pro celou rodinu za dostupných cenových podmínek. Na výstavě se podíleli nejen soukromí sběratelé, ale i regionální a republikové autokluby. Celkem bylo k vidění kolem 300 zajímavých aut a motocyklů. Mezi vystavenými vozy mohli návštěvníci spatřit opravdové skvosty, z nichž některé nebyly ještě jinde vystaveny či jsou v ČR unikátem: prototyp LaFerrari, jediný Maserati MC 12 u nás, elektrický Jaguar I-Pace, který vyhrál Světové i Evropské auto roku 2019, anebo vozidlo afrického diktátora Imperial Le Baron.

Organizátoři připravili také bohatý doprovodný program. Dorazil například Dan Přibáň, dva mladí cestovatele a rodáky ze západočeských Plas Lukáš Socha a Tomáš Vaňourek, muž s populárním tuktukem Tomáš Vejmola či účastníci Rallye Dakar Martin Macík a Jan Brabec.

„Třetí ročník hodnotíme jako velmi podařený, spokojeni byli návštěvníci i vystavovatelé. Máme z toho radost a těšíme se na další ročník, který brzy začneme připravovat,“ uvedl předseda pořádajícího Nadačního fondu Plzeň sobě Roman Jurečko.

„Akce si již třetí rok drží vysokou návštěvnost, lidé se díky kvalitnímu programu vrací, ale máme i návštěvníky, kteří přijeli z druhého konce republiky,“ doplňuje Jiří Suchánek za DEPO2015.