Na Silvestra láká plzeňská Zoo na sváteční program. Na Nový rok čeká návštěvníky sleva

ilustrační foto / plzen.cz

Ve znamení svátečního programu bude v Zoologické a botanické zahradě města Plzně i poslední den roku. Začne v 10 hodin a kolem 13. hodiny ho ukončí slavnostní přivítání symbolicky posledního návštěvníka roku 2018.

Dopolední program nabídne, a to zejména rodinám s dětmi, silvestrovskou soutěžní stezku o ceny. Ta je současně dovede ke kádi se zlatými rybkami v Tropickém pavilonu. Úspěšné vylovení některé z nich holýma rukama znamená získání dalších dárků.

Uvítání a obdarování symbolicky posledního letošního návštěvníka zahrady u hlavní pokladny v ulici Pod Vinicemi představiteli města bude spojeno s malou divadelní scénkou předání vlády starého roku novému.

Letošní návštěvnost je největší v historii zahrady a nejvíce se přiblíží k půl milionu lidí.

Do plzeňské zoologické zahrady se rozhodně vyplatí zavítat též 1. ledna. Vstupenka z tímto datem je totiž slevovým bonusem umožňujícím další jednu návštěvu zahrady se slevou.

Až do Tří králů je po setmění zoologická a botanická zahrada slavnostně osvětlená a statek Lüftnerka zdobí vyřezávaný betlém od plzeňského výtvarníka Petra Nováka. Zajímavou novinkou je zvíře obdařené několika vzácnými vlastnostmi rypoš lysý s mláďaty. K vidění je ve spojovací chodbě mezi pavilonem žiraf a nosorožců.