Na seniorky útočí podvodník. Tvrdí jim, že je jejich vnuk a chce peníze

ilustrační foto / pixabay.com

Domažličtí kriminalisté v úterý přijali několik oznámení o tom, že neznámý podvodník telefonicky kontaktoval seniorky z různých obcí okresu a vydával se za jejich vnuky. Žádná z žen mu naštěstí peníze nevydala.

Podle policejní mluvčí Dagmar Brožové muž požadoval zapůjčení nebo vydání finanční hotovosti v řádu statisíců korun, pro které by si přišel. „Kontaktované ženy mu nic neslíbily ani nedaly,“ dodala mluvčí. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvod a po pachateli intenzivně pátrají.

„V souvislosti s tímto případem znovu důrazně apelujeme na seniory ve snaze zabránit tomu, aby se stali obětí trestného činu, aby byli obezřetní a nedůvěřovali neznámým lidem. Pokud seniora telefonicky kontaktuje údajný příbuzný a požaduje půjčit finanční prostředky, měl by si tuto informaci vždycky zpětně osobně prověřit, a to ještě před předáním hotovosti. Zároveň je vhodné trvat na tom, že peníze budou předány přímo tomu příbuznému, který o ně žádal. Vydání peněz neznámé osobě s sebou nese vždy velké riziko. Při podezření na jakékoliv nezákonné jednání doporučujeme obrátit se na Policii České republiky,“ dodala Brožová.