V Rokycanech se střílelo, žena bojuje o život, pachatel zadržen v Plzni

ilustrační/Foto: M. Osvaldová

Dramatické chvíle se odehrály ve čtvrtek po 22. hodině v Rokycanech. Cizinec tam postřelil svoji přítelkyni, která aktuálně bojuje ve Fakultní nemocnici v Plzni o život. Pachatel z místa utekl. Po dvou hodinách byl ale v Plzni na Lochotíně dopaden.

foto: Policie ČR

Mluvčí záchranné služby Martin Brejcha potvrdil, že záchranáři do nemocnice ženu se střelným poraněním převáželi. „Žena ročník 1980 byla po ošetření transportována na Emergency FN Plzeň,“ prohlásil.

Podle policejní mluvčí Martiny Korandové byly na místo střelby vyslány všechny síly a prostředky Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje. Policisté okamžitě zjišťovali veškeré informace vedoucí k pachateli a zahájili ihned pátrání. „Vyžádali jsme si také vrtulník Letecké služby Policie České republiky,“ uvedla Korandová s tím, že se pátralo nejen v Rokycanech, ale i v okolí. Desítky policistů prohledávaly různá vytipovaná místa a již necelé dvě hodiny po činu se zásahové jednotce podařilo 43letého cizince zadržet v Plzni na Lochotíně. „Kriminalisté Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu. Údajným motivem měly být mezilidské vztahy. Zbraň byla nelegálně držená a policisté ji během pátrání nalezli a zajistili. V současné chvíli policisté provádějí výslechy a prověřují další okolnosti případu,“ dodala Korandová.