Na rizikový zápas dohlížely stovky policistů, řečtí fanoušci ale problémy nedělali

foto: Policie ČR

Jsou pověstní a podle toho také vypadala bezpečnostní opatření. Fanoušci Olympiakosu Pireus dorazili do Plzně v hojném počtu, žádnou velkou práci ale několika stovkám policistů nenadělali. Duel 2. předkola Ligy mistrů mezi Plzní a Olympiakosem proběhl bez vážnějších problémů.

Utkání bylo vyhodnoceno jako rizikové, plzeňská policie tak přijala adekvátní bezpečnostní opatření. Do toho byli zapojeni nejen policisté a strážníci z Plzně, ale také policisté z plzeňské Krajské pořádkové jednotky, Zásahové jednotky, policisté z Krajské pořádkové jednotky Jihočeského a Karlovarského kraje, dále policisté z Oddělení služební hipologie z Prahy a rovněž posádka vrtulníku Letecké služby Policie ČR z Prahy – Ruzyně.

Fanoušci Olympiakosu se sešli kolem 17. hodiny na náměstí Republiky, odkud společně za doprovodu policistů vyrazili pochodem na stadion. Po celé trase pochodu nedošlo k žádným konfliktům ani problémům.

Několik lidí ale přecijen skončilo ve spárech policistů. „V rámci tohoto bezpečnostního opatření byla vypátrána cizinka, u které níž jsme pátrali po pobytu. Dále jsme řešili dva případy držení drog, kdy oba případy vyřešili uložením blokové pokuty na místě. Policisté vypátrali také celostátně hledaného muže, kterého umístili do policejní cely,“ vypočítala policejní mluvčí Iveta Kořínková.