Na radnici vlaje černý prapor, nad úmrtím svého slavného rodáka truchlí i město Plzeň

Primátor Martin Baxa nechal na radnici vyvěsit černý prapor. Foto: město Plzeň

Zármutek nad úmrtím svého rodáka Karla Gotta a upřímnou soustrast mistrově rodině i pozůstalým vyjadřuje také město Plzeň. K uctění zpěvákovy památky vyvěsilo dnes krátce po oznámení smutné zprávy na objektu své hlavní historické radnice v centru metropole černý prapor. V mázhauzu radnice město zpřístupní v odpoledních hodinách kondolenční knihu, do níž budou moci Plzeňané napsat Karlu Gottovi i rodině poslední vzkazy. Karel Gott se v Plzni narodil 14. července 1939, v listopadu 2009 získal čestné občanství svého rodného města.

Pan Karel Gott byl díky svému neúnavnému úsilí a mimořádnému talentu jednou z nejvýraznějších osobností naší země. Plzeň si vždy vážila a bude vážit jeho úspěchů, svým dílem významně přispěl i k prestiži našeho města. Zprávu o jeho úmrtí přijímám se zármutkem. Malou útěchou mi může být to, že jsem měl možnost panu Karlu Gottovi letos za město Plzeň darovat k jeho životnímu jubileu speciální dárek, jenž ho potěšil,“ uvedl primátor Martin Baxa (ODS). Město Plzeň v červenci svému rodákovi darovalo speciální sedmnáctilitrový dřevěný soudek naplněný dvanáctistupňovým plzeňským pivem, na přední straně soudku byla vyryta slova: PLZEŇ MISTROVI.

Karel Gott v západočeské metropoli žil s rodiči do roku 1945, poté se přestěhovali do Prahy. V 50. letech 20. století začal vystupovat jako amatérský zpěvák a účastnit se pěveckých soutěží. Začátkem 60. let začal studovat zpěv na pražské konzervatoři. Milníkem jeho kariéry byla nabídka na angažmá do divadla Semafor v roce 1962, o rok později získal svého prvního Zlatého slavíka.

Plzeňský primátor Martin Baxa s darem, který poslal Karlu Gottovi k jeho letošním osmdesátým narozeninám. Foto: Plzen.eu