Na podzim Jablonec Viktorku zválcoval. Doufám, že jim to vrátíme, tvrdí Plzeňané

foto: FCVP

Fortuna:Liga má o tomto víkendu na programu už své 23. kolo. Do Plzně přijíždí nebezpečný Jablonec. Duel druhého s pátým celkem tabulky začíná v sobotu v Doosan Aréně v 15 hodin. „Jablonec má pohárové ambice a určitě bude chtít u nás bodovat a udržet se v nejlepší šestce. Je to soupeř, který má dobré mužstvo i trenéra, určitě to nebude jednoduchý zápas,“ je jasné trenéru Pavlu Vrbovi.

Na podzim prohrála Viktoria v Jablonci 0:3. „Tehdy jsme měli období, kdy se nám nedařilo ani v Lize mistrů. Jablonec nás zválcoval a doufám, že mu to vrátíme,“ přeje si hlavní trenér Pavel Vrba. K dispozici mu už opět bude kapitán Roman Hubník, kterému skončil karetní trest. „Pernica i Brabec zvládli zápas v Opavě dobře, tak uvidíme, kdo nakonec bude hrát. Navíc se už uzdravují marodi, například Jan Kopic se zapojuje do tréninku. Ten přetlak bude zachvilku větší a jsem zvědavý, jak to bude vypadat,“ těší se Vrba.

Nepovedený podzimní zápas na Střelnici chce zapomenout také bývalý hráč Jablonce Jan Kovařík. „Ten zápas nám nevyšel. Máme soupeři co vracet, určitě budeme chtít vyhrát. Jablonec je houževnatý a běhavý tým. Hraje poctivý fotbal a potřebuje sbírat body, stejně jako my. Doma ale budeme chtít potvrdit, že se nám zde dlouhodobě daří,“ dodal.

Vstupenky na zápas jsou stále v prodeji. Dají se zakoupit ve Viktoria shopu v pátek od 9 do 17 hodin, v sobotu se pak od 9 do 12:30 bude prodávat ve fanshopu a následně na pokladnách.