Na podpis populární spisovatelky Mornštajnové se stála fronta

Fanoušci čekali na podpis své oblíbené autorky dlouhou frontu. Foto: V. Čermák

Velký zájem veřejnosti vzbudila středeční beseda a následná autogramiáda spisovatelky Aleny Mornštajnové, která se konala v knihkupectví Luxor v Plaze.

Alena Mornštajnová je jednou z nejpopulárnějších spisovatelek současnosti. Její kniha Hana vzbudila v loňském roce velký ohlas čtenářů. Letos koncem dubna vyšla dlouho očekávaná novinka s krásnou obálkou Tiché roky. Beseda o knihách, čtení, příbězích a vracení se do minulosti vzbudila i velký zájem veřejnosti.

Autorka během besedy zavzpomínala i na začátky psaní i první román, který psala 11 let. Současné novince, Tiché roky, předcházely romány Slepá mapa, Hotýlek a s velkým ohlasem čtenářů román Hana.

Jedna z návštěvnic autogramiády, Alena Štolbová, už přečetla všechny čtyři romány. „Knihy Aleny Mornštajnové mi oslovují hlavně tím, že je tam vždy těžké téma, které dokáže zasahovat i nejhlubší kouty srdce,“ prohlásila. Také podle Lenky Sýkorové se jedná o které mají reálný základ, krásný příběh, nečekaná vyústění, rozuzlení a nádherné lidské osudy.

Autorka se ve svých románech nevyhýbá ani tématům, které souvisí s druhou světovou válkou a holokaustem. V posledním románu Tiché roky se dotýká problémů lidí v mezilidských vztazích a komunikaci, které, si podle vlastních slov většinou zapříčiňují sami.

Více fotek z besedy a autogramiády najdete v naší galerii.