V kraji řádila silná bouřka, v Plzni udeřil blesk do řeky

Odpoledne se Plzeňskem prohnala další bouřka, už několikátá za poslední dny. Tentokrát zaplavila silnice, dvory i výrobní haly. Blesky navíc udeřily přímo do řeky pod Saským mostem v Plzni, kde tak uhynulo několik desítek ryb.

„Nikdy jsem neviděla nic podobného, blesk sjel jen pár metrů od nás přímo do řeky a doprovázela ho strašná rána. Řeka je pod Saským mostem teď plná mrtvých ryb,“ popsala pro server krimi-plzen.cz starší paní na Roudné.

Bouřka ale řádila na celém Plzeňsku, v Žákavě voda zatopila dvůr a výrobní haly. Záplavy pak zcela uzavřely silnici 19 u Nezvěstic u čerpací stanice ve směru na Šťáhlavy a také silnici 18330 u mezi Šťáhlavami a Šťáhlavicemi. „V ulici Nezvěstická při příjezdu jednotek dosahovala hladina vody na ulici výšky zhruba 30 centimetrů. Na jedné straně voda a bahno zaplavila sklepy a dvorky asi deseti rodinných domů, na druhé straně autodílnu, která je pod úrovní silnice. Voda zde dosahovala výšky zhruba 1 metr. Hasiči pootvírali kanálové poklopy, aby voda měla kam odtéct. Hladina se rychle snížila. Následně hasiči odčerpávali vodu a pomáhali odklízet nánosy bahna. Na likvidaci následků přívalových dešťů se výrazně podíleli místní občané,“ informovala mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

V Blovicích pak voda a bahno z polí zaplavila ulice Husova, Nádražní, Palackého, Jívrtova a Raušarovy sady, dále obci Komorno. Hasiči odčerpávali vodu z ulic a sklepů rodinných domů a odstraňovali bahno. Ze studní odčerpávali znečištěnou vodu.

Po úderu blesku nastal výpadek zabezpečovacího zařízení v Třemošné a zhruba na tři čtvrtě hodiny zastavil provoz na trati mezi Plzní a Horní Břízou.

V Benešovicích pak shodila bouřka strom před auto, které následně havarovalo.