Na plzeňském Sylvánu létaly modely

foto: V. Čermák

Za takřka zimního počasí Klub historických modelů a motorů (KHMM) připravil pro všechny příznivce již pátý ročník svahového létání modelů. Vosování na Sylvánu se konalo v sobotu 1. prosince.

Předchozí čtyři ročníky zimního svahového létání s volnými modely Vosa S, SG a Vosa 2 zaujaly a našly své příznivce nejen mezi členy KHMM z Plzně a okolí, ale i z Prahy, Berouna, Holýšova, Mýta a z dalších míst. Je pozoruhodné, že už uplynulo 71 let od doby, kdy byl tento model vytvořen. KHMM je v současné jediným klubem v České republice, který podobnou akci pořádá,“ řekl Karel Slupský, hlavní organizátor a duše celé soutěže.

Soutěž má svá pevná pravidla a je pořádána ve dvou kategoriích, a to o největší počet nalétaných vteřin v celém seriálu a dále o rekordmana Sylvánu 2018-2019, což je soutěž o nejdelší let celého seriálu.

Termíny dalších kol soutěže jsou 15.12. 2018 a dále 5.1., 19.1., 9.2. a závěr 23.2. 2019. Sraz účastníků je vždy na parkovacím prostoru u rozhledny Sylván v Plzni Košutce. Celou fotogalerii si prohlédněte zde.

Výsledky sobotního klání:

Veinfurt Jiří(221 nalétaných sekund v 6 kolech a současně dosáhl i absolutně nejdelšího letu dne v délce 55 sekund)
Slupský Karel(214 sekund)
Kosinec Luděk(nejmladší účastník 210 sekund)