Na plzeňské radnici úřaduje Ježíškova pošta

foto: V. Čermák

Vánoce se nezadržitelně blíží, nákupní horečka vrcholí, ale přesto jsou v Plzni místa, kde panuje klid. V mázhauzu plzeňské radnice je otevřen tradiční stánek vánoční pošty. Přijít sem můžete každý den od 10 do 17 hodin až do 22. prosince, v sobotu 23. prosince do 15 hodin.

O poštmistrovské povinnosti vánočního pošťáka se střídají dvě sympatické ženy – Michaela Bastlová a Marie Muchová. Skladba návštěvníků je velice pestrá, od skupin dětí z mateřských a žáků základních škol až po dospěláky všech věkových kategorií. Je to asi 200 zájemců denně.

This slideshow requires JavaScript.

Pošťáci mají připravená speciální vánoční razítka, kterým opatří nejen vánoční pohlednice určené k rozeslání známým a příbuzným, ale také dopisy určené přímo Ježíškovi. Děti je mohou zanechat v pošťákově vánoční schránce. Přímo na stánku se prodávají vánoční pohledy i papírové betlémy. „Dopis od Ježíška posílám malý ségře, aby věděla, že na ní Ježíšek myslí a má jí rád,“ řekl asi desetiletý Jirka.

Více fotografií najdete zde.

Každý kdo se zastaví u stánku s vánoční poštou může také hlasovat speciálním tlačítkem a zvolit nejlepší z vystavovaných výrobků dětí z plzeňských škol. Prohlédnout si můžete i výstavu Betlémy, včetně Velkého plzeňského betlému.