Na plzeňské radnici úřaduje Ježíškova pošta

foto: V. Čermák

Vánoce se nezadržitelně blíží, nákupní horečka vrcholí, ale přesto jsou v Plzni místa, kde panuje klid. V mázhauzu plzeňské radnice je otevřen tradiční stánek vánoční pošty. Přijít sem můžete každý den od 10 do 17 hodin až do 22. prosince, v sobotu 23. prosince do 15 hodin.

O poštmistrovské povinnosti vánočního pošťáka se střídají dvě sympatické ženy – Michaela Bastlová a Marie Muchová. Skladba návštěvníků je velice pestrá, od skupin dětí z mateřských a žáků základních škol až po dospěláky všech věkových kategorií. Je to asi 200 zájemců denně.

Pošťáci mají připravená speciální vánoční razítka, kterým opatří nejen vánoční pohlednice určené k rozeslání známým a příbuzným, ale také dopisy určené přímo Ježíškovi. Děti je mohou zanechat v pošťákově vánoční schránce. Přímo na stánku se prodávají vánoční pohledy i papírové betlémy. „Dopis od Ježíška posílám malý ségře, aby věděla, že na ní Ježíšek myslí a má jí rád,“ řekl asi desetiletý Jirka.

Více fotografií najdete zde.

Každý kdo se zastaví u stánku s vánoční poštou může také hlasovat speciálním tlačítkem a zvolit nejlepší z vystavovaných výrobků dětí z plzeňských škol. Prohlédnout si můžete i výstavu Betlémy, včetně Velkého plzeňského betlému.