Na pátek se chystá v Plzni speciální policejní opatření. Dorazí fanoušci Sparty

ilustrační

Na fotbalový zápas Plzně se Spartou, který se hraje v pátek od 19 hodin, je připraveno bezpečnostní opatření. Policisté budou dohlížet na to, aby nedocházelo k narušování veřejného pořádku, zajišťovat budou bezpečnost a plynulost silničního provozu. 

Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje připravilo v souvislosti s pátečním fotbalovým utkáním mezi mužstvy FC Viktoria Plzeň a AC Sparta Praha v Doosan Aréně v Plzni bezpečnostní opatření k zajištění klidu a veřejného pořádku. V bezprostředním okolí fotbalového stadionu budou proto na dodržování vnitřního pořádku a bezpečnosti dohlížet mimo jiné i policisté pořádkové jednotky. Bezpečnost a plynulost silničního provozu budou zajišťovat hlídky dopravní policie. Do opatření budou nasazeni i členové antikonfliktního týmu a policisté z oddělení služební kynologie se služebními psy. „Před zápasem, v jeho průběhu a po jeho skončení budeme průběžně shromažďovat a vyhodnocovat aktuální informace i pomocí mobilního monitorovacího centra a vrtulníku. Situaci a chování nejen fanoušků obou týmů budeme monitorovat jednak v bezprostřední blízkosti sportovní arény, v centru města ale i přilehlých městských částech,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová s tím, že pod dohledem policistů budou samozřejmě i všechny příjezdové cesty do Plzně. „Žádáme nejen fanoušky obou mužstev, ale i všechny občany města Plzeň a její návštěvníky, aby v den konání zápasu svá vozidla parkovali na vyhrazených parkovištích, nebránili provozu a dbali pokynů policistů,“ dodala mluvčí.

Partner článku:

Česká bezpečnostní agentura High Security poskytuje veškeré bezpečnostní služby související s ochranou majetku a osob, komplexní technické služby spojené se správou nemovitostí klientům nebo úklidové služby po celém území ČR.