Na náměstí Míru byla zasazena jubilejní Lípa Republiky

foto: V. Čermák

Také Městský obvod Plzeň 3 společně s občany při příležitosti oslav 100. výročí založení samostatné Československé republiky zasadil jubilejní Lípu republiky. Slavnostní akt proběhl v neděli 28. října na náměstí Míru.

Na zasazení Lípy republiky, kterou dodalo plzeňské zahradnictví, se podíleli, za vedení MO Plzeň 3 místostarosta David Procházka, dále děti z Dětského domova  Domino se svými vychovatelkami a za účasti zástupkyně ředitelky domova Dagmar Frouzové a řada občanů třetího plzeňského obvodu. Tento národní jubilejní strom se zařadil mezi další stromy, které se v těchto dnech vysazovali na různých místech města, kraje i republiky s cílem připomenout jeden z nejdůležitějších historických okamžiků našich národních dějin a  posílit vztah k vlasti, historickému a kulturnímu dědictví.

„Lípa je malým dárkem naší republice. Věřím, že tak jako naše republika bude rozkvétat, košatět a že bude dobře,“ uvedl místostarosta MO Plzeň 3 David Procházka. „Mé zvláštní poděkování patří dětem z Dětského domova Domino, které přišly a pomohly nám lípu v tomto nepříznivém počasí zasadit. Ta lípa poroste s nimi a ony se jednou pochlubí svým dětem, že u toho byly,“ dodal.