Na Mezinárodní pohár v karate se sjelo do Plzně přes 900 sportovců

V Plzni se uskutečnil o uplynulém víkendu 19. ročník Mezinárodního poháru v karate dětí, mládeže a seniorů – Euro Karate Grand Prix. Je to ojedinělý turnaj v rámci celé České republiky. Turnaje se zúčastnilo 19 zemí, z toho přímo 12 národních svazů, řekl ředitel turnaje, dlouholetý organizátor a funkcionář karate Marek Kubín.

Startovalo přes 900 závodníků, což obnáší 1 150 startů v hlavních dvou disciplinách Kata (předvádění) a Kumite (boj).  Mezi startujícími bylo více než 10 medailistů z mistrovství Evropy i světa. Je zcela zřejmý celosvětový nový trend v rostoucím zájmu o karate v souvislosti s jeho zařazením na olympiádu v Tokiu.

This slideshow requires JavaScript.

Nejúspěšnější výpravou byl reprezentační výběr Ruska s 10 zlatými, 8 stříbrnými a 2 bronzovými medailemi. Nejúspěšnější účastnicí v jednotlivcích byla norská závodnice Sarach Lundqvistová s dvěma zlatými medailemi.  Neztratili se ani Češi. Výběr jednoho z trenérů reprezentace Petra Beníška získal 3 zlaté, 3 stříbrné a 5 bronzových medailí. Ve finále své discipliny například zvítězil český reprezentant Dominik Kočandrle.

Kompletní fotogalerii si můžete prohlédnout zde.

Jubilejní 20. ročník turnaje se uskuteční ve dnech  5. – 6. října 2019.