Na klienty banky útočí hackeři. Posílají e-maily a vytvořili podvodnou přihlašovací stránku

ilustrační foto / pixabay.com

Česká spořitelna upozorňuje na novou podobu podvodného e-mailu, který se snaží vzbudit dojem, že byl odeslán Českou spořitelnou. Podvodníci se jejím prostřednictvím snaží vylákat přihlašovací údaje na podvodné přihlašovací stránce. 

„Buďte k podezřelým e-mailům velmi obezřetní, vždy se do SERVIS 24 přihlašujte ze stránek banky, případně přímo ze stránek www.servis24.cz nebo https://george.csas.cz/. Zároveň buďte velmi obezřetní před zadáním jakéhokoliv SMS kódu a vždy pečlivě čtěte autorizační SMS zprávy. Autorizační kód nesdělujte třetím osobám. ČS nikdy nechce znát vaše bezpečnostní údaje, tedy ani kód z SMS,“ uvedla Česká spořitelna.

Pokud máte podezření, že jste podvodný e-mail obdrželi, v žádném případě nereagujte na jeho obsah, neklikejte na odkaz, který je jeho součástí, a zprávu nám přepošlete na e-mailovou adresu phishing@csas.cz. Jestliže jste již na odkaz klikli a vyplnili požadované údaje, ihned kontaktujte klientskou linku České spořitelny na bezplatném telefonním čísle 800 207 207.