Na jevišti se nedá ulejvat, okamžitě se to pozná!

Hana Křížková

Strakonická rodačka Hana Křížková má to štěstí, že se jí splnil dětský sen – stát se úspěšnou herečkou a zpěvačkou. Její první profesionální kariéra se datuje od počátku 80. Let minulého století. Dnes vyhledávaná zpěvačka je ceněna nejen pro svůj profesionální přístup, ale i pro svůj vztah k lidem a životu vůbec.

Jaké otázky dostáváte při rozhovorech nejčastěji?

Za svých 35 let profesionálního zpívání jsem  dostala snad všechny otázky, které si novináři dokáží vymyslet. Mám ráda, když se mi kladou otázky, ve kterých mohu sdělit něco o své lásce – k muzice  nebo ke svým koníčkům. Bohužel nejčastěji dostávám otázky ohledně zdraví, resp. nemocí, nebo se ptají na diety.

Jste spojována zejména s muzikály, ale vídáme Vás také v některých filmech. Co je Vám bližší, je asi nasnadě, ale přesto se zeptám – myslíte si, že byste mohla být stejně úspěšná i jako herečka?

Mám ráda své povoláni . Ať už zpívám na svých koncertech nebo hraju a zpívám v muzikálech, ale mám taky velkou radost, když dostanu nabídku a zahraju si ve filmu. Bohužel to není tak často !  A úspěch? Ten přece nemohu  hodnotit sama. Koncerty i recitály mám vyprodané,  v muzikálech mám velký aplaus – takže, co víc si přát?!

Pokud vím, tak Vás mají lidé rádi jako osobnost, která je laskavá k lidem a k životu vůbec. Co Vám život ještě nestačil dát?

Rodiče mne a moje tři sourozence vychovali k pokoře, radovat se z maličkostí a k úctě k ostatním lidem. A podle toho se řídím. Ráda se směju, jsem velký optimista a dost se věnuji charitě. Zvláštně nemocným malým dětem a babičkám a dědečkům. Život mi bohužel nestačil dát děti! Bohužel!

V Plzni Vás uvidíme v muzikálu Shrek, kde si zahrajete roli zamilované Dračice.  Co byste o ní řekla, odpovídá Vašemu naturelu? 

Abych pravdu řekla, když jsem dostala nabídku na tuto roli, vůbec jsem ten film neznala. Ale Dračice má v muzikálu tak úžasnou píseň, že nešlo odolat. A co máme společného? Tak doufám, že jen to, že i ona je temperamentní a že dokáže milovat!

Máte ráda role, kde se hodně tančí? Dá se v tomto směru nějak ulejvat?

Určitě se na ně ráda dívám, ale protože už nejsem tak pohyblivá jako kdysi, tyto role pro mně už moc nejsou. Ale ještě se objevuji v několika muzikálech, kde tančím, například  hraji  – Mamma Miu, Drakulu a Popelku na ledě. Ostatní role jsou „chodící“. Na jevišti se nedá „ulejvat“ v ničem, okamžitě se to pozná!

Jak plný je Váš pracovní kalendář? Najde se tam místo i pro náš region?

Zaplať pánbůh, diář mám stále dost plný – někdy až moc! Do vašeho regionu také jezdím a opravdu ráda, ale spíše se svými recitály a talk show.