Na jeden den filmovou maskérkou a vlásenkářkou

„Střihni si film“ to je název druhého ročníku odborné kadeřnicko-kosmetické soutěže, která se konala ve spolupráci s Barrandov Studios, MFF JUNIORFEST a Integrované střední školy živnostenské, Plzeň, Škroupova 13. Jedná se o úvodní doprovodný program zmíněného festivalu. Soutěž je určena pro tří členné týmy – kadeřník/kadeřnice, kosmetička a modelka. Letošním tématem bylo rokoko.

Soutěž „Střihni si film“ proběhla v Integrované střední škole živnostenské v rámci dne otevřených dveří. Smyslem této unikátní akce je propojit práci studentů s filmovou praxí a přiblížit jim obor maskérské scénické výpravy se všemi možnostmi využití. Tato oblast je studentům často neznámá a přístup k ní je velmi omezen. „Soutěže se zúčastnily týmy z odborných škol Plzeňského a Karlovarského kraje. Těmi jsou ISŠŽ Plzeň, SOU Domažlice, VOŠ, OA, SZŠ a JŠ Klatovy, SOŠ a SOU Sušice a SŠŽ Sokolov,“ řekla Zdeňka Lukešová, koordinátorka doprovodného programu.

„Týmy byly tvořeny vždy z kadeřníka, kosmetičky a modelky. Jejich úkolem bylo připravit vizuál filmové postavy z konkrétního, předem určeného období. Práci posuzovala odborná porota ve složení: Jitka Madrová, umělecká filmová maskérka a vlásenkářka, která v současné době spravuje fundus vlásenek na Barrandově. Pracovala na mnohých filmových a televizních projektech, jako například Konec starých časů, Amadeus nebo nedávný Já, Mattoni. Dalšími porotkyněmi byla Romana Topinková, kadeřnická specialistka a majitelka salónu Matrix a Silvie Szabová, kosmetická konzultantka firmy Dermacol. V závěru soutěžního odpoledne žáci své práce prezentovali formou přehlídky,“ dodala Lukešová.