Na interním oddělení je kvůli chřipce zákaz návštěv

ilustrační foto

Z důvodu vysokého počtu respiračně nemocných je Stodská nemocnice nucena vyhlásit zákaz návštěv na interním oddělení. Omezení platí ode dneška  až do odvolání. Příbuzné a blízké hospitalizovaných pacientů žádá vedení nemocnice o pochopení a trpělivost. Omezením návštěv tak chrání zejména samotné pacienty, kteří jsou náchylnější k nemocem a návštěvy by je v tomto období mohly oslabit a zkomplikovat jejich léčbu. 

Stodská nemocnice. Foto: www.kraj-plzensky.cz

Na ostatních odděleních nemocnice jsou návštěvy povolené. Apelujeme ale na veřejnost, že pokud se u někoho začínají objevovat příznaky počínající virózy nebo chřipky, aby návštěvu svých blízkých upoutaných na nemocniční lůžko raději odložil. Hospitalizovaní pacienti jsou zpravidla oslabení a jsou náchylnější k nemocem.

„Žádáme o ohleduplnost zejména v případě pacientů na lůžkách následné péče a obecně starších pacientů,“ upřesňuje hlavní sestra Jaroslava Dolejšová.  O odvolání zákazu popřípadě o jeho rozšíření bude nemocnice ihned poté informovat  na webu, na facebooku, případně v regionálním tisku nebo v  rozhlasu.