AKTUALIZOVÁNO: Na hrázi přehrady uhořel řidič osobáku po střetu s kamionem

V ohořelém vraku osobního automobilu uhořel řidič. Foto: HZSKK

Tragická nehoda se stala v pondělí na silnici I/21 přímo na hrázi přehrady Jesenice na Chebsku. Z dosud nezjištěných příčin tam mělo vjet do protisměru osobní vozidlo, které se následně čelně střetlo s projíždějícím kamionem. Mluvčí policie Eva Valtová uvedla, že osobní automobil po nárazu začal hořet. Nákladní automobil převážející balenou vodu po střetu prorazil svodidla převrátil se na bok a poté skončil v přehradě.

Kamion skončil ve vodě v hradní nádrži. Foto: Policie ČR

Hořící vozidlo se pokoušel pomocí malého hasicího přístroje uhasit řidič jiného projíždějícího kamionu. Plameny se mu bohužel nepodařilo zlikvidovat. Celý vůz shořel hořel. Řidič osobního vozidla uvnitř kabiny bohužel uhořel. Policie zatím neví, zda se jednalo o muže nebo o ženu. Z auta zbylo jen zcela ohořelé torzo. Řidič havarovaného kamionu vyvázl bez větší újmy na zdraví. Z částečně potopené kabiny se vlastními  silami dokázal dostat na břeh. Příčinu a okolnosti dopravní nehody teď vyšetřuje policie.

Hasiči vyprošťují z přehrady havarovaný kamion. Foto: HZSKK

„Hasiči ohraničili kamion ve vodě nornými stěnami, aby zabránili úniku provozních kapalin do vody. Řídící důstojník vyžádal na místo potápěče z pražské stanice hasičů, kteřípomáhali odtahové službě zajistit nákladní auto ve vodě prostředky pro vyproštění. Během odpoledne se podařilo vytáhnout návěs kamionu z vody bez poškození palivových nádrží, k úniku do přehrady tak nedošlo,“ popsal vyprošťování kamionu mluvčí hasičů Martin Kasal.

Norná stěna zabránila úniku provozních kapalin. Foto: HZSKK

Po částečném vyložení převáženého nákladu z návěsu bylo možné ještě v pondělí večer vyprostit také samotný návěs. Část nákladu zůstala ve vodě, ten hasiči vynáší během dneška. Po celou dobu zásahu zůstávají norné stěny položeny na vodní hladině. V průběhu zásahu spolupracovali hasiči se zástupci odboru životního prostředí a pracovníky podniku Povodí Ohře. Provoz v místě nehody byl na hrázi vodního díla zcela zastavený až do nočních hodin, v úterý dopoledne byl během vynášení nákladu z vody opět zastavený.